Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Vai dzīve traucē ēst veselīgi?


Cik reizes jums ir teikts vienkārši „ēd labāk”? It kā to izdarīt būtu tik vienkārši. Protams, jūs zināt, ka būtu jāēd vairāk dārzeņu (visiem vajadzētu), jūs apzinīgi skaitāt ogļhidrātus (vai no galvas varat nosaukt visu savu ēdienreižu ogļhidrātus), bet jūsos var rasties aizvien lielāks stress par to, cik laika un pūļu vajadzīgs, lai „ēstu labāk”. Vai garlaicība.

Visur, kur ejat, jūs bombardē ēdiena attēli – tādi, no kuriem mutē saskrien siekalas, nevis tādi, kas satur daudz šķiedrvielu, maz tauku un daudz uzturvielu. Tā vietā, lai mocītos ar domu, ka neēdat atbilstoši saviem ideāliem, nomierinieties – neviens neēd pareizi, vismaz – ne vienmēr. Ja jūs apēdat stresu, jums apkārt ir ātrās uzkodas vai vienkārši ir apnikuši tie paši vecie ēdieni, jūs neesat viens. Vai izklausās pazīstami?

Es vienkārši vēlos ienirt čipsu (vai virtuļu) pakā.

Pēc grūtas darba dienas vai trakas dienas kopā ar ģimeni ēdiens, kas sniedz mierinājumu, var likties labākās zāles. Kaut kā kraukšķīga vai cukurota brīnišķīgā garša un tekstūra var likties kā risinājums – īpaši apēsts tieši no paciņas, guļot uz dīvāna ar kājām gaisā. Tas uz brīdi var apmierināt jūsu kāri pēc kaut kā, bet pēc tam, kad būsiet noslaucījis taukainos pirkstus vai nopurinājis no krekla pūdercukuru, jūs droši vien jutīsieties vēl sliktāk – morāli un fiziski. 

Es nezinu, ko gatavot vakariņās, tāpēc labāk vienkārši ielikšu kaut ko mikroviļņu krāsnī.

Sekot veselīga uztura plānam ne vienmēr ir viegli. Kā jūs atrodat laiku sameklēt receptes, nopirkt sastāvdaļas un pagatavot ideālo ēdienu? Vai varbūt, kad gatavojat, jūs jūtaties tā, it kā vienmēr gatavotu vienus un tos pašus piecus ēdienus? Tā vietā, lai paņemtu uz mājām ēdienu no ātrās ēdināšanas punkta vai uzsildītu mikroviļņu krāsnī saldētu ēdienu, domājiet par vienkāršu ēdienu, lai pēc iespējas mazāk būtu jāplāno iepriekš. Sāciet ar vienkāršiem gatavošanas veidiem, piemēram, cepšanu cepeškrāsnī vai grilēšanu, tad turpiniet. Ja jums patīk grilēt, iemetiet vistu un zivi kopā ar dažādiem augļiem vai dārzeņiem (tomātiem, cukīni, vārītiem saldajiem kartupeļiem vai ananasiem) grila grozā vai uzveriet uz iesmiņiem. To var ēst katru dienu, un tas neapnīk.

Varbūt tas esmu es.

Liekas, ka dzīve ir ieslīgusi rutīnā ar vienām un tām pašām darbībām, atbildību un garlaicīgiem ēdieniem? Varbūt jūs pat nepamanāt, cik bieži ēdat, un nemaz nezināt, vai izbaudāt to. Ja liekas, ka ēdat tikai ēšanas pēc, brīdi padomājiet par vienu mazu lietu, kas jūsu dzīvē varētu mainīties. Varbūt tik vienkāršu kā jauna hobija uzsākšana, pieteikšanās kursos vai brīvprātīgajā darbā – viss, kas izrauj jūs no „garlaicīgas ēšanas” un var palīdzēt ienest dzīvē kaut ko interesantu vai pārmaiņas.

Mainiet ēšanas paradumus

Ja ēst veselīgi šķiet par sarežģītu, izmēģiniet dažas (vai visas) no šīm vienkāršajām pārmaiņām: 
 
 • Nepērciet uzkodas ar lielu kaloriju un mazu uzturvielu saturu. Ja neesat mājās, tās var kārdināt jūs
 • Pārkārtojiet savu dienas plānu tā, lai jūs būtu aizņemts vai izklaidētos laikos, kad parasti vēlaties našķēties
 • Neveselīgāko ēdienu nolieciet augstākajos plauktos vai pieliekamā tālākajā galā, lai tas būtu grūti sasniedzams 
 • Mainiet savu maršrutu, lai izvairītos no iemīļotajiem ātrās ēdināšanas restorāniem vai kārdinošā ielu ēdiena tirgotājiem.
 • Ja ēdat pie TV, izslēdziet to uz 10 minūtēm un izejiet īsā pastaigā vai piezvaniet draugam
 • Palutiniet sevi jaunā restorānā, kas piedāvā veselīgus ēdienus
 • Palūdziet viesmīlim maizes grozu, čipsus un citas piedevas atstāt virtuvē
 • Gatavojot taupiet laiku, izmantojot iepriekš nomazgātus, sagrieztus dārzeņus
 • Lūdziet ģimenei palīdzību ēdiena gatavošanā

   

Dalīties

Filed under: