Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Kā lietot mySugr analīzi

Jūs uzcītīgi reģistrējat savus diabēta datus. Pirmais pamanāmais ieguvums – jūs jūtaties labāk. Un otrais ir tīrs un labi aizpildīts žurnāls ar datiem. Daudz daudz datiem...

Es palīdzēšu jums atrast ceļu cauri šai milzīgajai datu jūrai ar mySugr analīzes funkciju. Esat gatavs? Es atzīstu, ka neesmu draugos ar datiem. Mēs nesatiekam. Es neesmu datu cilvēks. Lielisks diabēta sabiedrotais, vai ne? Tomēr savu ar diabētu saistīto datu novērtēšana mums ir supersvarīga, jo no tiem mēs varam daudz mācīties un uzlabot terapiju.

Vai mySugr ieraksti tiešām ir tik svarīgi?

Jā, katrs ieraksts tiešām ir svarīgs. Jo vairāk datu jums ir, jo saturīgāka ir analīze. Ar analīzes palīdzību (un datiem, ko sauc arī par jūsu ierakstiem) mēs dodam jums ātru un vienkāršu pārskatu par diabēta terapijas panākumiem pēdējā laikā. Vai pēdējās dienās, nedēļās, mēnešos esat labi uzvedies?

Iepazīšanās ar mySugr analīzes funkciju

Atbilde ir dažu pieskārienu attālumā. Lai ieietu analīzē, vienkārši pavelciet sākuma ekrānu pa kreisi. Tagad pirmajā ekrānā varat redzēt pēdējo 7 dienu vidējās vērtības. Pavelciet, lai redzētu 14, 30 un 90 dienas.

Esat gatavs piemēram?

Ieskatīsimies 90 dienu/ceturkšņa analīzē. Man personiski tā patīk vislabāk, un tā ļoti noder, sēžot ārsta kabinetā.

Šeit ir redzams:

  • jūsu diabēta briesmonis
  • laika periods
  • glikozes līmeņa vidējā vērtība
  • standartnovirze
  • paaugstināto un pazemināto vērtību skaits (atbilstoši jūsu mērķiem)
  • vidējais ogļhidrātu daudzums dienā
  • vidējais bolus insulīns dienā
  • kopējais aktivitāšu daudzums

Sadalījums starp paaugstinātajām un pazeminātajām vērtībām man vienmēr ir licies īpaši interesants. Esmu patiešām lepna, ja tas ir sabalansēts. Tagad nedaudz paritiniet uz leju, un redzēsiet katra ceturkšņa grafiku.

Ceturkšņa analīzē punkti grafikā attēlo nedēļas vidējās vērtības. Jūs jau esat pieradis pie krāsu kodējuma un zināt, ka punkts ir zaļš, ja vidējā vērtība ir mērķa diapazonā.

Izskatās labi, bet vai ir arī skaitļi?

Protams. Vai redzat intriģējošo bultiņu katra grafika segmenta augšā? Vai jums ir idejas, kas notiek, ja pieskaraties tai? Miniet! Šeit ir visa attiecīgā bloka statistika. Šeit atrodama arī attiecība bolus/bazālais (ilgas iedarbības) insulīns, kā arī ēdiena un kompensācijas insulīna attiecība. Šīs attiecības var palīdzēt izlemt, ja nepieciešams pārskatīt bazālo ātrumu vērtības vai meklēt modeļus, kad jums ir jākoriģē paaugstināts cukura līmenis. Es varu arī vilkt grafikus uz augšu un leju, lai salīdzinātu iepriekšējos ceturkšņus ar pēdējo. Pamanījāt, ka statistikas augšējā rinda paliek uz vietas, lai būtu vieglāk salīdzināt. Šie paši principi attiecas uz 7, 14 un 30 dienu analīzi. Vienkārši, ātri un skaidri.

Vai kaut kā trūkst?

Pastāstiet mums komentāros, vai esat paspēlējies ar analīzi? Kas jums patika? Kuras daļas jūs visvairāk izmantojāt un kā? Kā jums trūka?

 

Dalīties

Filed under: