Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Darbarīki no „Roche Diabeta aprūpes”, lai palīdzētu saprast skaitļus, kas stāv aiz glikozes līmeņa rādījumiem

Neatkarīgi no tā, vai diabēts jums ir tikko diagnosticēts vai sadzīvojat ar to jau kādu laiku, ir svarīgi kontrolēt glikozes līmeni asinīs. Glikozes (jeb cukura) līmeņa novērošanai ir liela loma, lai katru dienu saprastu, kas notiek.

 Atcerieties, ka viena glikozes līmeņa vērtība no vienas pārbaudes neatklāj pilnu ainu! Ja jūs to mērāt īstajos laikos un gana bieži, strukturēti, parādās glikozes līmeņa tendences. Tās palīdz labāk saprast, kā svārstās jūsu glikozes līmenis, kas ir saistīts ar ikdienas paradumiem.

 „Roche Diabeta aprūpe” piedāvā vairākus darbarīkus, lai palīdzētu jums novērot un saprast savas glikozes līmeņa vērtības un lai tās būtu informatīvākas. Accu-Chek® 360° apskats ļauj reģistrēt ogļhidrātus/porcijas lielumu, insulīnu, enerģijas līmeni, fiziskās aktivitātes un glikozes līmeni trīs dienas pēc kārtas, lai noskaidrotu šīs tendences. Šis vienkāršais papīra darbarīks var palīdzēt jums risināt problēmas soli pa solim, piemēram:

  • Hipoglikēmija (pazemināts glikozes līmenis)
  • Hiperglikēmija (paaugstināts glikozes līmenis)
  • Vērtības mērķa diapazonā​

 

Kā lietot Accu-Chek® 360° apskatu

Šī apskata izmantošana kopā ar veselības aprūpes speciālista konsultācijām var palīdzēt pazemināt HbA1c.1

3 dienas pēc kārtas vienkārši pierakstiet glikozes līmeņa rādījumus, novērtējiet porcijas lielumu un enerģijas līmeni pirms un 2 stundas pēc brokastīm, pusdienām un vakariņām, kā arī pirms gulētiešanas. Pēc tam veiciet šīs vienkāršās darbības, lai saprastu savus rezultātus.

  1. solis:

Paskatieties, kuri cukura rādītāji ir ārpus mērķa diapazona.* Piemēram, virs vai zem dzeltenās zonas.

  • Pazemināts cukura līmenis (zem mērķa diapazona)
  • Paaugstināts cukura līmenis (virs mērķa diapazona)

Šajā piemērā vairums glikozes līmeņa rādījumu ir virs dzeltenās mērķa diapazona zonas.

 

  1. solis:

Kad un cik bieži cukura līmenis jums ir ārpus diapazona?

  • Vai tas ir paaugstināts gadījumos, kad neesat ēdis un staigājat?

VAI

  • Cukura līmenis jums ir pārāk augsts pēc ēšanas? Vai tas noticis visas trīs dienas?

Šajā piemērā visas 3 dienas agri no rīta rādītāji ir pārāk augsti. Glikozes līmenis konsekventi palielinās arī pēc ēdienreizēm.

 

  1. solis: Kāpēc cukura līmenis jums ir ārpus diapazona?

Ja jūs novērojat kādu tendenci visas 3 dienas, piemēram, paaugstinātu cukura līmeni pēc katrām vakariņām, jūs varat sākt saprast iespējamos cēloņus. Varbūt jūsu ēdienā ir pārāk daudz ogļhidrātu, bet varbūt jums jākoriģē insulīna terapija. Jūs varat pamanīt arī citu faktoru, piemēram, stresa un fiziskās slodzes, ietekmi uz glikozes līmeni asinīs.

 

  1. solis: Ko jūs varat darīt?

Sadarbībā ar veselības aprūpes speciālistiem jūs varat uzlabot savu uztura plānu vai porciju lielumu, fizisko slodzi, medikamentus vai citus faktorus. Paņemiet savu aizpildīto darbarīku līdzi nākamajā ārsta apmeklējumā, lai varat pārrunāt iespējamos risinājumus.

 

Ja jums vajadzīga palīdzība ar darbarīku vai saviem rezultātiem, konsultējieties ar veselības aprūpes speciālistu.

  • Ja jūs dodat priekšroku digitāla darbarīka lietošanai, izmēģiniet mySugr lietotni. mySugr lietotne ir saderīga ar vairumu viedtālruņu, visā pasaulē tai ir vairāk nekā 2 000 000 reģistrētu lietotāju.3
  • Savienojiet to pārī ar Bluetooth glikozes mērierīci, piemēram, Accu-Chek® Instant glikozes līmeņa mērierīci, automātiski savāciet savus rādījumus (nav nepieciešams manuāls žurnāls) un kopīgojiet tos ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Lai noskaidrotu, vai jūsu mobilā ierīce ir saderīga ar mySugr lietotni, zvaniet „Roche Diabetes” zvanu centram pa tālruni 80008886.

*Accu-Chek® 360° View rīkā redzamais mērķa diapazons atbilst AACE/ACE klīniskās prakses pamatnostādnēm, lai izstrādātu pilnīgu cukura diabēta aprūpes plānu. 2015.2

Mērķa diapazoni dažādiem cilvēkiem atšķiras un ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Jūsu ideālais mērķa diapazons ir piemērots tieši jums, par to ir jāvienojas ar veselības aprūpes speciālistiem.

1. Polonsky WH, Fisher L, Schikman CH, Hinnen DA, Parkin CG, Jelsovsky Z, et al. Structured Self-Monitoring of Blood Glucose Significantly Reduces A1C Levels in Poorly Controlled, Noninsulin-Treated Type 2 Diabetes: Results from the Structured Testing Program study. Diabetes Care. 2011;34(2):262-7.

2. American Association of Clinical Endocrinologists (AACE) and American College of Endocrinology (ACE) - Clinical practice guidelines for developing a diabetes mellitus comprehensive care plan - 2015. Endocr Pract. 2015;21 (Suppl 1).

3. mySugr lietotne: Playstore & Apple store:

Dalīties

Filed under: