Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Diabēts pludmalē: jūsu labākais pludmales ceļvedis

Plānojat doties uz pludmali, kad kļūs silts? Tā ir lieliska atpūtas vieta, un smiltis zem kājām un viļņu šalkas ir kaut kas īpašs. Lai kontrolētu diabētu, kamēr baudāt pludmali, galvenais ir sagatavoties.

Jūs nevēlaties, lai kaut kas traucētu jums baudīt sauli un smiltis. Lai jums būtu perfektas pludmales brīvdienas, pārrunāsim dažus padomus un ieteikumus, kas palīdzēs jums labi pavadīt laiku, turpinot kontrolēt diabētu.

 

Turiet insulīnu vēsumā

Pludmalē jūs jūtat karstumu – tāpat kā diabēta medikamenti, ierīces un piederumi. Nekad neatstājiet insulīnu karstā mašīnā vai tiešos saules staros. Insulīnu ir būtiski glabāt vēsumā un sargāt no saules, citādi tas var zaudēt efektivitāti[i]. Atcerieties, ka insulīns sadalās ātrāk, ja atrodas augstā temperatūrā. Aukstuma soma var palīdzēt insulīnu noturēt vēsumā visu dienu. Tikai nelieciet to tieši uz gela pakas vai ledus. Insulīna sasalšana ir tikpat slikta kā pārkaršana.

Atcerieties, ka karstums var sabojāt arī diabēta ierīces[ii]. Neatstājiet insulīna sūkņus, cukura līmeņa monitorus vai citas ierīces karstā mašīnā vai tiešos saules staros, vai pludmalē. Tas attiecas arī uz teststrēmelēm.

 

Mēriet cukuru regulāri un pirms peldēšanās

Karstums, palielināta aktivitāte un peldēšanās pludmalē var izraisīt neparedzamu cukura līmeni asinīs. Mēriet cukuru bieži vai kontrolējiet nepārtrauktas darbības glikozes monitoru (CGM). Karstums var strauji palielināt cukura līmeni, īpaši tad, ja neuzņemat pietiekami daudz šķidruma, vai arī cukura līmenis var ļoti nokristies, ja esat ļoti aktīvs.

Peldēšanās pludmalē var būt jūsu mīļākā nodarbe, bet tā patērē daudz enerģijas, arī tad, ja tā nešķiet. Peldēšanās okeānā bieži patērē pat vairāk enerģijas nekā peldēšana baseinā. Pirms peldēšanās pārbaudiet cukura līmeni, lai būtu drošs, ka jums ir intensīvām aktivitātēm drošs līmenis. Lai kompensētu papildu aktivitātes, var būt nepieciešams pielāgot insulīna devas.

 

Ņemiet līdzi daudz uzkodu

Gandrīz jebkurš, protams, uz pludmali ņem līdzi uzkodas, bet, ja ir diabēts, tas ir īpaši svarīgi. Zems cukura līmenis var iestāties, kad baudāt dienu pie okeāna. Turiet pie rokas viegli paņemamas uzkodas, lai panašķētos starp ēdienreizēm vai zema cukura līmeņa gadījumā. Somā vai ledus somā vienmēr jābūt uzkodām ar ātras iedarbības ogļhidrātiem vai glikozes tabletēm un gelam.

 

Uzņemiet šķidrumu

Ņemiet līdzi uz pludmali ūdeni un citus dzērienus. Karstums un dehidratācija var izraisīt augstu cukura līmeni, un augsts cukura līmenis var palielināt dehidratāciju [iii]. Kad esat ūdenī un baudāt viļņus, ir viegli aizmirst padzerties. Bet paņemiet pauzīti, lai visas dienas garumā uzņemtu šķidrumu.

 

Insulīna sūknis vai CGM un ūdens

Lai arī daudzi insulīna sūkņi un CGM ir ūdensizturīgi, pārbaudiet to instrukcijā. Dažas ierīces var izturēt ūdens šļakatas, bet ar citām drīkst arī peldēties. Pārbaudiet to, pirms dodaties uz pludmali.

Ja velkat ierīci ūdeni vai arī vienkārši saulē vairāk svīstat, diabēta ierīču lipekļi var tik labi neturēties. Ierīču līmvielas, piemēram, Hollister Adhesive Spray, Rock Tap vai Skin Tac Adhesive Wipes, var palīdzēt noturēt diabēta ierīces vietā.

 

Esiet gatavs komentāriem par jūsu ierīcēm

Lai arī vairums pludmalē esošo cilvēku ir laipni, jums ir jābūt gatavam arī komentāriem vai jautājumiem par diabēta aparātiem. Var gadīties sastapt kādu, kas pasaka kaut ko nejauku par CGM vai insulīna sūkņa valkāšanu pludmalē. Citi var vienkārši uzdot jautājumus. Esiet gatavs paskaidrot, ka ierīce palīdz jums būt dzīvam un kontrolēt diabētu, nezaudējot iespēju baudīt sauli, sērfošanu un smiltis.

Dalīties

Filed under: