Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Būsim godīgi!

 

Pirms vairākiem gadiem pētījumā tika mērīta godīguma pozitīvā ietekme uz veselību. Un mēs nerunājam tikai par izvairīšanos no lieliem, smagiem meliem. 

Šajā pētījumā, kas veikts Amerikas Psiholoģijas asociācijā, noskaidrots, ka cilvēki, kas centās nemelot pat vismazākajās lietās, psiholoģiski un emocionāli jutās labāk. Mēs nesaucam nevienu par negodīgu. Bet reizēm mēs visi sakām nelielas puspatiesības. 

Vai runa būtu par mums pašiem, mūsu mīļajiem cilvēkiem vai ārstiem, patiesības izskaistināšana nav nekas labs. Kā mums visiem kopā strādāt, lai tuvotos godīgumam?

Sāciet ar sevi. Būt godīgam pret sevi nenozīmē nosodīt sevi vai justies vainīgam. Tā ir vienkārši realitātes atzīšana. Ja zināt, ka pusdienlaikā neveiksiet fiziskas aktivitātes, pieņemiet to un izstrādājiet plānu B. Ja jūs zināt, ka jums ir grūtības saskatīt ceļazīmes, atzīstiet, ka droši vien labāk nekļūs, un pierakstieties pie acu ārsta. Padomājiet, kas attur jūs no skatīšanās patiesībai acīs.

Atmetiet viltus fasādi. Jūsu ārsts vai konsultants nevar jums palīdzēt, ja nezina, kas īsti notiek. Tā vietā, lai tēlotu ideālu ainu, izmantojiet iespēju izrunāt grūtības ar skaitļiem, ogļhidrātu skaitīšanu vai terapijas plānu. Baidāties, ka tiksiet nosodīts? Aizmirstiet to! Jūs tur esat, lai no veselības aprūpes speciālistiem saņemtu atbalstu un padomu, nevis lai atstātu uz viņiem iespaidu. 

Pieņemiet lēmumus pats. Jūs zināt, kā ir pareizi. Bet jūs arī zināt, ka ir cilvēciski neiespējami darīt to, kas ir „pareizi” katru dienu katru minūti. Reizēm jums ir vienkārši vajadzīga kūciņa. Jums nav jāizliekas, ka tajā ir maz ogļhidrātu. Izvēlieties savas cīņas, arī tad, ja jācīnās ar sevi, un dodieties tālāk. 

Atzīstiet savus sasniegumus. Ja jums bija laba diena, novērtējiet to. Ir viegli domāt: „Viss vienkārši tā labi sakrita.” Bet mēs zinām patiesību – to paveicāt jūs.
 

Avots:
Kelly A. Lying Less Linked to Better Health, New Research Finds. American Psychological Association [Internet]. 2012 Aug 4 [cited 2018 Jan 8]. Washington, DC. Pieejams: www.apa.org/news/press/releases/2012/08/lying-less.aspx

 

Dalīties

Filed under: