Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Sagatavošanās skolai

 

Nekas nelīdzinās zīmuļu smaržai un jaunas skolas formas izskatam, kas atsauc atmiņā skolas laiku. Bērniem ar diabētu atgriešanās skolā dažreiz ir idilliska. Tomēr hroniska stāvokļa, kāds ir diabēts, kontrole var būt sarežģīta arī vislabākajos apstākļos. Ja tam pievieno jaunu skolotāju, jaunas skolas, jaunas vadības, jaunas ikdienas vai jaunu draugu perspektīvu, pēkšņi atgriešanās skolā ar diabētu piepilda jūs un bērnu ar satraukumu. Par laimi atgriešanās skolā vieglāku padara dažas viltībiņas un daudz komunikācijas.

Padomi pamatskolas klasēm
Bērna sūtīšana skolā pirmajās klasēs bieži ir uzticēšanās vingrinājums. Ja ēšanas laikā (ēdienreizes vai uzkodas), klases vakaros, izbraukumos un ekskursijās bērns ir atkarīgs no insulīna injekcijām, šīs aktivitātes var būt nedrošības mīnu lauks. Ja skolā nav pilnas slodzes medmāsa, var gadīties, ka kļūsiet par skolotāju un vadības izglītotāju diabēta jautājumos. Vienkārši atcerieties, ka esat labākais sava bērna advokāts, lai viņš saņemtu nepieciešamo palīdzību, lai saglabātu veselību, kamēr saņem izglītību.

Sāciet agri
Vairums skolu ir atvērtas dažas dienas vai pat nedēļas pirms skolēnu ierašanās. Šis ir ideāls laiks, lai norunātu tikšanos ar bērna skolotājiem, vadību un veselības aprūpes speciālistiem vai citiem skolas darbiniekiem. Kopā jūs varat izveidot plānu, kur un kā bērns dienas laikā saņems insulīnu. Jums var lūgt atnest ārsta izsniegtu dokumentu, kurā redzams, cik bieži jūsu bērnam ir jāpārbauda cukura līmenis asinīs, cik bieži jāēd, cik insulīna jālieto (ja nepieciešams) un ko darīt ārkārtas gadījumā. ASV šis process tiek aprakstīts dokumentā, ko sauc par 504. plānu un kas jāievēro visiem skolotājiem un citiem darbiniekiem. Amerikas Diabēta asociācijas tīmekļa vietnē ir informācija, kas palīdz izveidot Diabēta medicīniskās kontroles plānu (DMMP). Diabetes UK iedāvā vairākus lejupielādējamus resursus vecākiem un skolām.

Iedrošiniet savu bērnu būt atvērtam
Pētījumi rāda, ka ir mazāka iespēja, ka par sevi labi parūpēsies tie cilvēki ar diabētu, kas jūt par to kaunu. Daudziem bērniem kauna izjūta daļēji rodas tāpēc, ka viņi jūtas citādi nekā klasesbiedri. Tas bieži neved pie sliktas cukura līmeņa kontroles, insulīna devu izlaišanas vai atteikšanās pārbaudīt cukura līmeni asinīs. No otras puses, ja bērns atklāti runā ar klasesbiedriem par diabētu, kliedē mītus par šo stāvokli, visticamāk, klasesbiedri izturēsies pret viņu tāpat kā pret pārējiem.

Izstrādājiet plānu
Papildus tam, ka palīdzat skolotājiem un vadībai uzzināt, kā rūpēties par jūsu bērnu, ir svarīgi izstrādāt plānu negaidītām situācijām. Klases vakari, ekskursijas, uzkodas un našķi ir ogļhidrātu skaitīšanas un devu noteikšanas izaicinājums. Piedalīšanās sporta stundā vai cita fiziskā slodze var izraisīt bērnam pazeminātu cukura līmeni nākamajā stundā, ja pie rokas nav uzkodas. Lai arī ir svarīgi būt gatavam jebkuram scenārijam, padomāšana par ticamākajām lietām var palīdzēt izveidot plānu bērna veselībai.

Paziņojiet par kavējumiem
Perfektā pasaulē, bērns nekad nekavēs skolu diabēta dēļ. Tomēr slimība var neļaut apmeklēt skolu vairākas dienas vai pat ilgāk. Ir svarīgi paziņot bērna skolai par kavējumiem. Vairumā valstu skolas ir pielāgotas bērniem, kas nevar apmeklēt skolu slimības dēļ. Norvēģijā Pacientu un patērētāju tiesību akta 6.4. sadaļa nosaka, ka visiem bērniem ir tiesības uz izglītību arī tad, ja viņi nonāk slimnīcā. Likumi visā Apvienotajā Karalistē nosaka, ka skolām jābūt pielāgotām, lai bērni ar diabētu saņemtu tādu pašu izglītību kā bērns bez īpašām vajadzībām (viņu vārdiem runājot). Ja diabēta dēļ jūsu bērns nevar apmeklēt skolu, runājiet ar vietējo administrāciju par apmācību, tiešsaistes mācībām vai citām iespējām.

Padomi vidusskolai
Daudzi no padomiem diabēta kontrolei pamatskolā attiecas arī uz vidusskolu. Tomēr, bērnam augot, viņš var saskarties ar jauniem izaicinājumiem, apgūstot savu aprūpi.

Veiciniet neatkarību
Nonākot vidusskolā, bērnam var tikt atļauts tikt galā ar savu aprūpi bez tiešas pieaugušo uzraudzības. Tomēr, ja viņš nekad nav veicis sev injekciju vai aprēķinājis ogļhidrātu daudzumu ēdienā, pašaprūpe ir gandrīz neiespējama. Protams, labākā vieta, kur vingrināties rūpēties par diabētu, ir mājas. Iedrošiniet bērnu izveidot ieradumu pārbaudīt cukura līmeni asinīs pirms ēdienreizēm, injicēt atbilstošu insulīna daudzumu, kad nepieciešams un pamanīt, kā viņš jūtas, kad ir paaugstināts cukura līmenis asinīs vai pazemināts cukura līmenis asinīs.

Iekļaujiet sportu, sporta zāli un fizisko slodzi
Kļūstot vecākiem, daudzi bērni kļūst mazkustīgāki. Tomēr daudzi pētījumi ir pierādījuši, ka fiziskā slodze uzlabo insulīna uzņemšanu un palīdz bērniem un pusaudžiem kontrolēt svaru. Lai arī vairākās vietās pasaulē, piemēram, Norvēģijā, tiem, kam ir diabēts, tiek piedāvāts atbrīvojums no sporta stundām, bērna mudināšana piedalīties sporta stundās, vingrošanā un fiziskās aktivitātēs skolā palīdzēs viņiem koncentrēties un saglabāt veselību. Noteikti informējiet skolotājus par to, kam pievērst uzmanību, un sagādājiet bērnam uzkodu pēc treniņa.
Atgriešanās skolā nav jābūt stresa pilnai nav vecākiem, ne bērniem ar diabētu. Neliela sagatavošanās un daudz komunikācijas var palīdzēt jūsu bērnam būt drošībā visu gadu.

 

Dalīties

Filed under: