Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Kā laika maiņa ietekmē diabētu

 


Atkal ir gada laiks, kad mēs pagriežam pulksteni „pavasara virzienā”. Labā ziņa ir tāda, ka būs garākas dienas un vairāk saules gaismas. Bet pirmā nedēļa varētu būt sarežģīta. Pulksteņa pagriešana par stundu dažas dienas var likt jums justies nestabili, nemaz nerunājot par to, ka tā var izspēlēt jokus ar cukura līmeni asinīs. 

Mūsu organisms ir smalki noregulēts mehānisms. No rīta, kad laiks celties, organisms zina, ka jāizdala kortizols, hormons, kas tiek izdalīts kā atbilde uz stresu. Pagātnē tas bija svarīgs, lai palīdzētu mums aizbēgt no tīģera, bet šodien tas palīdz mums tikt ārā no gultas. Šī kortizola izdalīšanās veicina glikozes (cukura) veidošanos aknās. Arī tas notiek, lai dotu mums enerģiju šai cīņai ar tīģeri. Kad šīs lietas notiek, cilvēkiem ar diabētu rodas nepieciešamība palielināt insulīna līmeni, lai līdzsvarotu cukura līmeni asinīs. „Kortizols, kas darbojas optimāli, atbilst tā sauktajai „kortizola līknei”. Veselīgas līknes gadījumā no rīta ir augsts kortizola līmenis, dienas un vakara laikā tas samazinās – kā lēnas iedarbības tabletes, kas beidz darboties, kad laiks iet gulēt,” saka funkcionālās medicīnas speciāliste Dr. med. Sāra Gotfrīda. 

Kad mēs katru dienu ceļamies un ejam gulēt apmēram vienā un tajā pašā laikā, organisms zina, kad jāizdala šie hormoni, un medikamentu lietošana ir tam pielāgota. Kad mēs grozām laiku, tas var nedaudz izsist no līdzsvara. Īpaši pirmajā nedēļā. Ir vajadzīgs laiks, lai organisms atjaunotu līdzsvaru. Dodiet tam nedēļu vai divas, organismam vajadzīgs laiks, lai pielāgotos, tas to izdarīs. Tomēr „ja jums sāk trūkt enerģijas ierasto darbību laikā, tā var būt brīdinājuma zīme, ka kortizola izdalīšanās shēma ir traucēta. Arī biežāka saaukstēšanās vai emocionāla nestabilitāte var uz to norādīt,” saka Dr. med. Filomena Trindade no Funkcionālās medicīnas institūta. Ja esat novērojis kādu no šīm pazīmēm, konsultējieties ar saviem ārstiem.

 

Dalīties

Filed under: