Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Stāsts, kas slēpjas aiz Pasaules Diabēta dienas

Pasaules Diabēta dienu (PDD) 1991. gadā izveidoja Starptautiskā Diabēta federācija (IDF) un Pasaules Veselības organizācija (PVO), reaģējot uz pieaugošajām bažām par diabēta izraisītā veselības apdraudējuma pieaugumu. To katru gadu atzīmē 14. novembrī, sera Frederika Bantinga dzimšanas dienā – viņš kopā ar Čārlzu Bestu 1922. gadā atklāja insulīnu.

PDD ir pasaules lielākā diabēta izpratnes kampaņa, kuras auditorija visā pasaulē pārsniedz 1 miljardu cilvēku vairāk nekā 160 valstīs. Šī kampaņa vērš uzmanību uz jautājumiem, kas diabēta pasaulē ir ārkārtīgi svarīgi, un stingri patur diabētu sabiedrības un politiķu redzeslokā. 

Pasaules Diabēta dienas simbols ir zils aplis. Zilais aplis globāli reprezentē diabēta izpratni un simbolizē vienotību. IDF meklēja vienkāršu formātu, ko cilvēkiem, kas vēlas atbalstīt kampaņu, būtu viegli reproducēt. Šis datums tiek iezīmēts, arī visā pasaulē šajā krāsā izgaismojot pieminekļus un ievērojamas ēkas.

Zilais attēlo debesis un ir krāsa Apvienoto Nāciju Organizācijas karogā, kas simbolizē arī valstu vienotību. Pasaules Diabēta dienā cilvēki tiek aicināti vilkt zilu apģērbu, kampaņas simbolu.

Šogad IDF izvēlētā tēma ir Medmāsas un diabēts. Kampaņas mērķis ir palielināt izpratni par medmāsu izšķirošo lomu, atbalstot cilvēkus, kas sadzīvo ar diabētu. Mēs izvēlamies izcelt šo tēmu, lūdzot medmāsām ar mySugr palīdzēt mums atbildēt uz dažiem svarīgiem diabēta jautājumiem, kas visā pasaulē tiek jautāti Google

Mēs lepojamies, ka esam kopā ar jums, lai palielinātu diabēta izpratni un atbalstītu jūs visos diabēta kontroles aspektos. 

Avots: https://worlddiabetesday.org/about/ (piekļūts 9.11.2020.)

Dalīties

Filed under: