Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Kā kustēties – lai tas patiktu!

 

 

“Esmu pārāk vecs.” “Man ir par daudz liekā svara.” “Tas vienkārši nav to pūļu vērts.” Vai esat kādreiz lietojis šos attaisnojumus, lai nekustētos? Jūs neesat viens. Fiziski aktīvas dzīves priekšrocības ir vairāk enerģijas, samazināts cukura līmenis asinīs, svara samazināšanās un daudz kas cits, tāpēc ir laiks beigt runāt un sākt kustēties! 
Savā grāmatā Diabetes Burnout: What to Do When You Can’t Take It Anymore, Dr. Viljams Polinskis skaidro septiņus veidus, kā pārvarēt nevēlēšanos kustēties: 

  1. Gūstiet baudu. “Meklējiet aktivitātes, kas ir patīkamas, jautras vai sniedz gandarījumu – īpaši tad, ja treniņi šķiet garlaicīgi vai jūs netiekat līdzi treniņu programmai,” saka Dr. Polonskis. Padomājiet, ko jums patīk darīt – iet pastaigā ar suni, peldēt baseinā – lai izvairītos no garlaicības, katru nedēļu varat izmēģināt citu treniņu.
  2. Padariet to ērtu. Ja sporta klubs atradīsies 20 minūšu brauciena attālumā ar vilcienu, būs vieglāk atrunāt sevi no došanās turp. Padariet savas aktivitātes pēc iespējas ērtākas (piemēram, atrodiet sporta zāli netālu no mājām) vai dienās, kad negribas doties uz zāli, izmēģiniet citas aktivitātes (piemēram, apiet apkārt kvartālam).
  3. Esiet saprātīgs. Ja jūs tikai sākat ievērot kādu treniņu programmu, neizvirziet pārāk augstus mērķus. Izvirziet sev mazus mērķus, lai jau ātri var izbaudīt panākumus un saglabāt motivāciju. 
  4. Noteikti veiciet pārbaudes. Dr. Polonskis skaidro: “Ja ir kaut kas, kas var mudināt cilvēkus turpināt kustēties, tie ir konkrēti, pozitīvi rezultāti, ko devušas ieguldītās pūles.” Pārbaudiet cukura līmeni asinīs pirms un pēc treniņa, lai redzētu pozitīvo rezultātu.
  5. Padariet to par aktivitāti diviem (vai vairākiem). Kopā ar draugu jautrāk! Ne vien laiks paskries ātrāk, bet jūs arī mudināsiet viens otru nepadoties.
  6. Padariet to drošu. “Jautājiet padomu profesionālim – īpaši tad, ja jums šķiet, ka treniņi pārāk pazeminās cukura līmeni vai arī radīs pārāk daudz sāpju vai diskomforta,” iesaka Dr. Polonskis. Pirms sākat, konsultējieties ar ārstu vai pat treniņu fiziologu, lai izstrādātu plānu, kas jums der. 
  7. Esiet pozitīvs. Neļaujiet sev domāt negatīvas domas, piemēram, ka esat par vecu vai par smagu, citādi nekas neizdosies! “Lai arī cik lielu vilšanos ir radījusi jūsu pagātnes pieredze, patiesība ir tāda, ka uz šīs planētas nav neviena, kas būtu pārāk vecs vai pārāk smags fiziskajām aktivitātēm,” saka Dr. Polonskis.

Atcerieties, aktīvāks var kļūt katrs. Viens, kas nepieciešams – rīkoties soli pa solim. 

 

 

Avoti:
Armstrong B. 11 Common Exercise Excuses (and How to Overcome Them). Quick and Dirty Tips [Internet]. 2018 Jan 2 [piekļūts 2018. gada 4. janvārī]. Pieejams http://www.quickanddirtytips.com/health-fitness/exercise/common-exercise-excuses-and-how-to-overcome-them
Polonsky, WH. Diabetes Burnout: What to Do When You Can’t Take It Anymore. Alexandria, VA: American Diabetes Association; 1999. 

 

Dalīties

Filed under: