Kad burvība izbalē – kāpēc diētas nestrādā
Diētas, kas sola ātru svara nomešanu (“fad diets”), liek svara zaudēšanai izklausīties tik vieglai, pat garšīgai, un mēs NERUNAJAM par tevi, kāpostu zupas diēta!
Pajautājiet kādam, kas veiksmīgi zaudējis daudz svara, un atbilde parasti skan: “Es sāku ēst labāk un vairāk nodarbojos ar sportu.” Ak vai!
Gadu pēc gada tiek izgudrotas arvien jaunas brīnumu diētas, kas sola zaudēt kilogramus bez piepūles. Turpmāk minētas dažas, kas sola brīnumus, taču nepiepildās.
Ēdienreižu izlaišana vai straujš kaloriju samazinājums.
Ārsti ir secinājuši, ka ēdienreižu izlaišana patiesībā var radīt svara pieaugumu. Pavisam nopietni. Kad jūsu organisms ilgi nesaņem ēdienu vai nesaņem pietiekami daudz, tas sūta izsalkuma signālus un palēnina vielmaiņu, lai taupītu kalorijas. Jūs ēdīsiet mazāk, bet saglabāsiet vairāk – parasti šie krājumi radīsies uz jūsu vēdera.
Viena veida ēdiena uzņemšana.
Pieejamas diētas, kas iesaka uzņemt daudz olbaltumvielu un neuzņemt obļhidrātus. Tās ir diētas, kurās ieteicams pilnībā izslēgt cieto pārtiku. Tāpat ir vēl citas, piemēram, iepriekš minētā “kāpostu zupas” diēta. Jūs ātri zaudēsiet pāris kilogramtus, taču jūs nevarat tā ēst mūžīgi. Vēl jo vairāk – jūsu mīļāko ēdienu izslēgšana no jūsu ikdienas var likt jums justies slikti un izraisīt svara pieaugumu.
Diēta, kas pilnībā izslēdz taukus.
Tauki nav slikti – nedaudz tauku jūsu diētā ir labi. Tauki palīdz jums justies paēdušam(-ai) ilgāk, padara jūsu ādu un matus veselīgus, palīdz jums sagremot un absorbēt vitamīnus un veicina veselīgu šūnu darbību. Bet nepārspīlējiet ar taukiem. Apskatiet, kā ar to tiek galā Dr. Stīvs (neizslēdzot no savas diētas saldējumu) The Diabetes Daily.
Cukura līmeņa asinīs paaugstināšana.
Jā, šī nav diēta, taču mēs zinām, ka dažkārt šķiet kārdinoši samazināt insulīna daudzumu, lai zaudēt svaru. Realitātē “svara zuduma” rezultāti ir tikai augsta cukura līmeņa dehidrējošais efekts. Mēs nevēlamies moralizēt, taču šis risks dažu kilogramu dēļ nav tā vērts.
Tātad – ko darīt?
Izvēlieties krāsainas, garšīgas un veselīgas maltītes, kas palīdzēs veicināt jūsu vielmaiņu un sniegs jūsu organismam uzturvielas, kas tam nepieciešamas, bez pārlieku daudz kalorijām. Vai vēlaties dzirdēt dažas idejas? Apskatiet, ko cilvēki gatavo vietnē The Diabetes Daily.
Avots:
This is how skipping meals can actually cause you to gain weight. The science of eating [Internets] 2015. [citēts 2017. gada 7. decembris]. Pieejams:http://thescienceofeating.com/2015/07/04/how-skipping-meals-promotes-bel...
Wolfram T. Staying away from fad diets [Internets]. 2017. gada 2. janvāris [citēts 2017. gada 7. decembris]. Amerikas Diētas asociācija. Pieejams: http://www.eatright.org/resource/health/weight-loss/fad-diets/staying-aw...
Harvard Health Publishing. The truth about fats: the good, the bad, and the in-between [Internets] 2015. gada februāris [atjaunināts 2017. gada 22. augustā; citēts 2017. gada 7. decembrī]. Pieejams:https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/the-truth-about-fats-bad-...
Joslin Diabetes Center. Diet strategies for women with diabetes: Why some work and why some don’t [Internets]. Bostona, Masačūsetsa [citēts 2017. gada 7. decembrī]. Pieejams:http://www.joslin.org/info/diet_strategies_for_women_with_diabetes_why_s...