Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Birku izmantošana, lai savaldītu diabēta mošķīti

Katru dienu notiek tik daudz kas. Notikumi un emocijas ir daļa no ikdienas dzīves. Bez kāpumiem un kritumiem, priecīgiem un ne tik priecīgiem notikumiem dzīve būtu diezgan garlaicīga. Kā diabētiķim un mošķīša savaldītājam jums ir svarīgi dokumentēt šīs emocijas un notikumus. Kāpēc? Paskatieties pats...

Dienas haoss

Diabēts nozīmē mācīšanos mūža garumā. Un no saviem datiem mēs varam mācīties daudz. Piemērs: Jūs noteikti tās pazīstat – dienas, kad viss notiek kā pa miglu. Ātras pusdienas, skriešana uz svarīgu notikumu, uztraukums par nākamo vietu, kur jābūt, un vēl vilciens kavē. Bravo. Ātri! Cukura mērījums pirms nākamās pieturas. Sasodīts. Cukura līmenis ir reibinoši augsts. Kā pieredzējis mošķīša savaldītājs jūs zināt, ko burzma un ņemšanās var izdarīt ar cukura līmeni asinīs. Bet kā šādus „notikumus” labāk dokumentēt? Protams! Ar birkām!

Kā jālieto birkas?

Jūs droši vien jau esat redzējuši birkas mySugr lietotnē. Birkas ir ikoniņas, kas apraksta noteiktas situācijas un emocijas.

Izveidojot jaunu ierakstu, jums ir pieejamas gandrīz 50 birkas, ko var izmantot, lai palīdzētu labāk saprast katra ieraksta kontekstu. Ar pirksta pieskārienu jūs varat tās viegli izvēlēties. Ja tās ir aktīvas, tās ir zaļas. Ar vēl vienu pieskārienu varat tās deaktivizēt.

Birku pārkārtošana

Dažas birkas jūs izmantosiet ļoti bieži, varat pārvietot tās uz saraksta sākumu. Piespiežot un turot birku, pārvietojiet to uz vēlamo vietu, tad atlaidiet. Gatavs! Jūsu iemīļotākās birkas ir tieši tur, kur vēlaties! Man, piemēram, saraksta sākumā ir visas ēdienreižu birkas.

Kāpēc lietot birkas? Kāds no tām labums?

Katrai diabēta datu vienībai ir savs stāsts. Birkas palīdz pastāstīt šo stāstu. Tās palīdz labāk saprast diabētu un attieksmes starp noteiktām situācijām un cukura līmeni asinīs. Tās palīdz jums datu vērtībās atrast noteiktus modeļus un ārstam interpretēt jūsu datus. Ja ir konteksts, terapijas optimizēšana ir daudz vienkāršāka nekā cenšoties taustīties tumsā.

Pārlūkošana un meklēšana pēc birkām

Ieteicams pirmo mērījuma vērtību pēc pamošanās vienmēr marķēt ar birku „tukšā dūšā”. Tad jūs varēsiet mySugr meklēt visas vērtības tukšā dūšā. Tas ir kaut kas, ko man bieži jautā. Ja jums nepieciešams „izkāpšanas no gultas” (jeb pamošanās) bolus, marķējiet arī to. Brokastīs jums ir augstas vērtības, un jūs nevarat saprast, kāpēc tās ir tik traki augstas? Paskatieties, vai neesat aizmirsis savu „izkāpšanas no gultas” bolusu! Re! Birkas var nedaudz izgaismot tumsu.

Pirms un pēc sporta

Man personiski patīk arī birkas „pirms sporta” un „pēc sporta”. Pēc sviedraina treniņa es vienkārši marķēju cukura līmeni asinīs pēc treniņa ar birku „pēc sporta”, un birku „pirms sporta” es, protams, pievienoju mērījumam pirms treniņa. Jo bieži vien pēc treniņiem mans cukura līmenis ir kā amerikāņu kalniņos. Tāpēc pēc dažām labi marķētām sportošanas reizēm strādāju pie modeļu konstatēšanas, lai pielāgotu un optimizētu terapiju. Varbūt man kaut kas ir jāmaina ogļhidrātos vai arī jāizmēģina citi bazālie lielumi. Ar saviem ierakstiem un dažiem eksperimentiem es varu to noskaidrot.

Pamēģiniet pats

Jau pēc dažiem ierakstiem redzēsiet, cik ātri var izvēlēties dažas piemērotās birkas un ko no tām var mācīties. Kuras birkas ir jūsu iemīļotākās? Kāpēc? Vai, lietojot tās, varējāt kaut ko mācīties? Pastāstiet mums to komentāros vai mūsu Facebook lapā.

Dalīties

Filed under: