Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Diabēta kopiena: kāpēc tas ir svarīgi

Mēdz teikt, ka skaitļos ir spēks. Vai esat diabēta veterāns vai tikko saņēmis diagnozi – kopiena, pie kuras var vērsties pēc atbalsta un padoma, ir zelta vērta. Mēs zinām, ka diabēts nes gan labas, gan ne tik labas dienas un ka sarežģītās dienas liek justies nedaudz vientuļam. Diabēta biedru kopiena var palīdzēt cīnīties ar šo vientulību, palīdzēt rast mierinājumu un izjust mīlestību.

 

Var gadīties, ka savu draugu un radu lokā jūs nepazīstat nevienu citu, kam ir diabēts. Var būt smagi, ja atkal un atkal ir jāskaidro visas ar diabētu saistītās lietas. Tāpēc, ja gribas papļāpāt par laiku, ko esat noturējies diapazonā, vai nosvinēt diabēta gadadienu, diabēta biedri ir īsti vietā.

 

Tā ir diabēta banda, kas pieejama ikvienam. Vai jūs atrodat savu kopienu tiešsaistē, atbalsta grupā vai caur draugu draugiem, cilvēki, ar kuriem var parunāt un kas jūs sapratīs, diabēta ceļā dod ārkārtīgi daudz.

 

Mēs uzrunājām dažus cilvēkus, kas sadzīvo ar diabētu, un jautājām viņiem, kāpēc diabēta kopiena ir tik svarīga un kā tā viņiem palīdz.

 

Lūk, kas viņiem bija sakāms:

 

Mārtiņš, dzīvo ar 1. tipa diabētu

 

Pēc 1. tipa diabēta diagnozes Mārtiņš spēja rast mierinājumu, kļūstot par daļu no tiešsaistes diabēta kopienas. Viņš arī uzsvēra, ka diabēta kopiena ir lieliska vieta, kur iegūt jaunas zināšanas un pat draudzību.

 

„Diabēta kopiena ļoti palīdzēja tikt galā ar sākotnējo šoku par manu diagnozi. Turklāt ir jauki, ka var uzdot jautājumus un dalīties ar savu stāstu ar cilvēkiem, kas vislabāk saprot diabēta slogu, es šajā kopienā esmu ieguvis arī vairākus brīnišķīgus draugus!”

 

Kārlis, dzīvo ar 2. tipa diabētu

 

Kārlis pastāstīja, ka diabēta kopiena ir lielisks resurss, kur dalīties ar padomiem un grūtībām. Ir liels mierinājums, ka var sazināties ar cilvēkiem, kas lieliski saprot, kam jums jāiet cauri. Viņš saredz kopienā arī milzīgu motivācijas avotu, kas ir ārkārtīgi svarīgi cilvēkiem, kas sadzīvo ar diabētu.

 

„Būt diabēta kopienā ir svarīgi, jo es varu satikt citus diabētiķus, kas pārdzīvo to pašu, ko es. Iespēja aprunāties ar citiem, kas saprot ikdienas cīņu, dod garīgo spēku, kas vajadzīgs, lai virzītos uz priekšu. Var iemācīties jaunus veidus, kā cīnīties ar diabētu, no cilvēkiem, kas ar to sadzīvo ilgāk nekā es, kas var piedāvāt plānus un idejas, kā saglabāt veselīgu glikozes līmeni, tāpat arī es varu dot citiem padomus no sava diabēta ceļa. Uzturēt citam cita motivāciju ir liels diabētiķu sasniegums.”

 

 

Jana, dzīvo ar 1. tipa diabētu

 

Jana rada lieliskus mākslas darbus par diabētu. Reklamējot savu mākslu tiešsaistē, viņa atklāja lielisku diabēta kopienu, kas dod viņai spēku un atbalstu. Viņa pastāstīja, ka ir apbrīnojami un iedvesmojoši būt daļai no kopienas, kas sastāv no līdzjūtīgiem un atbalstošiem cilvēkiem.

 

„Veselus 5 gadus pēc diagnozes es nebiju atradusi diabēta kopienu, ak vai, kaut es būtu to izdarījusi agrāk! Man tas šķiet kā nepieciešamais līdzsvars dzīvei ar 1. tipa diabētu – piederēt pie tiešsaistes kopienas. Tevi nenosodīs, neizjautās un nedarīs pāri par to, kā tu kontrolē diabētu, tā vietā tevi atbalstīs un iedvesmos, tev aplaudēs. Kā teicis C.S. Kings: „Kopienas lieliskumu visprecīzāk var izmērīt ar tās biedru līdzjūtīgo rīcību." Es no sirds piekrītu tam attiecībā uz 1. tipa diabēta kopienu.”

 

Liene, dzīvo ar 1. tipa diabētu

 

Liene pastāstīja par to, kā diabēta kopiena palīdzēja viņai paskatīties uz diagnozi kā uz kaut ko pozitīvu. Viņa kopienā izveidoja draudzību, kas palīdzēja viņai saprast, ka viņa ir daudz kas vairāk nekā diabēts.

 

„Kad es tikko saņēmu diabēta diagnozi, man bija kauns un es jutos vainīga. Es jutos viena un nesaprasta, bet tad es atradu sociālā medija diabēta kopienu, un tas ļāva man satikt citus cilvēkus, kas saprot, ko nozīmē diabētiķa ikdienas cīņas. Tas padarīja manu diagnozi par kaut ko pozitīvu, tagad es zinu, ka diabēts ir daļa no manis, nevis es visa. Pateicoties diabēta kopienai, es esmu satikusi brīnišķīgus cilvēkus, kas tagad ir mani draugi. Kopiena ļauj mums drīzāk būt kaut kam piederīgiem, nevis tikai dzīvot ar birku „diabētiķis.”

 

Patriks, dzīvo ar 1. tipa diabētu

 

Patriks dzīvo ar 1. tipa diabētu un izteica lielisku domu, ka piederība pie diabēta kopienas ir lielisks veids, kā būt informētam par visiem ar diabētu saistītajiem jaunumiem. Vienmēr ir iedvesmojoši diabēta biedri, kas par to cīnās, un diabēta tehnoloģiju pasaule nepārtraukti mainās. Zināt, kas notiek diabēta pasaulē, ir gan spēcinoši, gan svarīgi. Zināšanas ir spēks!

 

„Diabēta kopiena man ir svarīga, jo man ir 1. tipa diabēts un es vienmēr gribu mācīties, dalīties un būt daļa no kopienas, lai iegūtu labāku kontroli, sasniegtu labāku HBA1C un lielāku ogļhidrātu skaitīšanas precizitāti. Tas ir lielisks veids, kā sekot līdzi informācijai par diabēta tehnoloģijām un pētniecību, jo mēs cīnāmies, lai cilvēki ar diabētu saņemtu nepieciešamo palīdzību un atbalstu, piemēram, bezmaksas insulīnu un medicīnas ierīces visā pasaulē.”

 

 

Jums nav jātiek galā ar diabētu vienam.

 

Nav šaubu, ka draugi un ģimene var lieliski atbalstīt jūs, bet vieta kopienā ar citiem cilvēkiem ar diabētu nozīmē, ka jūs varat dalīties savā diabēta ceļā ar cilvēkiem, kas jūs pilnībā saprot.

 

Diabēta kopiena var darboties kā drošības tīkls brīžos, kad jums šķiet, ka zaudējat kontroli. Diabēta biedri var jūs uzmundrināt, kad jūtaties slikti, vai kopā ar jums nosvinēt sasniegumus. Diabēta kopiena ir arī lielisks zināšanu avots! Tajā noteikti būs kāds, kad ir piedzīvojis tieši to pašu, ko jūs. Tās pašas cīņas, to pašu apjukumu un tos pašus lepnuma brīžus. Tur noteikti būs kāds, kas zinās atbildi uz jebkuru ar diabētu saistīto jautājumu. Iedvesmojieties, sazinieties un atrodiet savu diabēta bandu jau šodien!

 

 

Padomi, kā atrast savi kopienu tiešsaistē un klātienē:

 

-       Noskaidrojiet, vai jūsu apkārtnē nav kādas diabēta atbalsta grupas. Ir pat grupas, kas organizē regulāras tikšanās, tās lieliski noder, lai socializētos un apmainītos domām.

-       Vēlaties atrast tiešsaistes kopienu, bet nezināt, ar ko sākt? Pamēģiniet atlasīt meklēšanas rezultātus pēc interesēm. Jums patīk ēdiens un gatavošana? Vai dodat priekšroku mākslai un amatniecībai? Mēģiniet meklēt Instagram pēc tēmtura (piem., #diabētaēdiens vai #diabētamāksla) un atrast līdzīgi domājošus diabēta biedrus tikai dažu klikšķu attālumā.

-       Pārbaudiet Clubhouse audio saziņas platformu. Cilvēki tajā runā par noteiktām tēmām, tajā ir kaudzēm ar diabētu saistīta satura. Jūs varat pievienoties diabēta biedru runām un uzrunāt citus.

 

Kāpēc nesākt rakstīt blogu? Daudzi no jūsu iecienītajiem viedokļu līderiem, kas sadzīvo ar diabētu, ir sākuši ar blogošanu par diabētu. Blogošana ir lielisks veids, kā atklāti runāt

Dalīties

Filed under: