Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Kas ir diabēts

Ar diabētu pašlaik pasaulē slimo 246 miljonu cilvēku, tiek uzskatīts, ka līdz 2025. g. slimos 380 miljoni. Lai gan ar diabetu slimo ap 4 % pasaules iedzīvotāju, daudzi par šo slimību zina ļoti maz.

Tiek šķirti divi diabēta tipi:

Pirmā tipa diabēts, kad imūnsistēma aizkuņģa dziedzerī iznīcina beta šūnas, kas ražo insulīnu. Tad ķermenis pats vairs neražo insulīnu vai ražo to ļoti maz. Cilvēkiem, kam ir pirmā tipa diabēts, katru dienu jālieto insulīns. Pirmā tipa diabēts reizēm tiek saukts par juvenilo diabētu vai no insulīna atkarīgo diabētu.
Otrā tipa diabēts, kad aizkuņģa dziedzeris neražo pietiekami daudz insulīna vai ķermenis nespēj pietiekami labi izmantot saražoto insulīnu. Pakāpeniski aizkuņģa dziedzeris var vispār pārstāt ražot insulīnu. Otrā tipa diabēts var uzbrukt jebkura vecuma cilvēkiem. Cilvēkiem - gan vīriešiem, gan sievietēm- ar lielu lieko svaru ir risks saslimt ar otrā tipa diabētu .

1. Starptautiskā diabēta federācija. Vai zināt? Atrodams: http://www.idf.org/home/index.cfm?node=264.  Dati ņemti 2008. gada 16. novembrī.

2. ASV tautas skaitīšanas birojs. „World Population Clock" projekcija. Atrodams: http://www.census.gov/ipc/www/popclockworld.html . Dati ņemti 2008. gada 16. novembrī. Aprēķinātais pasaules iedzīvotāju skaits ir 6,8.

3. Starptautiskā diabēta federācija. Fakti par diabētu un aptaukošanos. Atrodami: http://www.idf.org/home/index.cfm?node=1207 . Datu ņemti 2008. gada 13. novembrī.

Dalīties

Filed under: