Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Diabēts un seksuālā veselība

Diabēts var izraisīt vīriešiem un sievietēm dzimumdzīves problēmas.

Vīriešiem

Diabēts var izraisīt nervu un artēriju bojājumus, pārtraucot asins plūsmu, kas nepieciešama erekcijai. Vīrieši, kas slimo ar diabētu 3 reizes biežāk saskaras ar erektīlo disfunkciju jeb impotenci.1 Erektīlā disfunkcija nav reta un to var ārstēt.

Vairāki faktori, kas palielina impotences iespējamību:

  • Slikti kontrolēts glikozes līmenis asinīs
  • Liels holesterīna daudzums
  • Augsts asinsspiediens
  • Smēķēšana
  • Pārmērīga alkohola lietošana 

Turklāt dažām zālēm, tādām kā asinsspiediena regulēšanas zāles, antidepresanti un kuņģa čūlas zāles, var būt blaknes, kas izraisa seksuālo disfunkciju. To var ietekmēt arī stress.

Prevencija un ārstēšana

Ir vairāki erektīlās disfunkcijas ārstēšanas veidi, ieskaitot perorālas zāles, injekcijas, svecītes un vakuuma ierīces. Ja esat novērojis erektīlo disfunkciju, nekavējoties konsultējieties ar veselības aprūpes speciālistu.

Sievietēm

Arī sievietes var ietekmēt ar diabētu saistīta seksuāla disfunkcija. Liels glikozes daudzums asinīs, nervu bojājumi, depresija un sēnīšu infekcijas ir bieži sastopamas sievietēm, kas slimo ar diabētu, tas var izraisīt ar seksuālo dzīvi saistītas problēmas.2

Ja ievērojat kādu no turpmāk dotajiem simptomiem, ir iespējamība, ka parādījusies kāda ar diabētu saistītas seksuālās disfunkcijas forma:

  • Trūkst intereses par seksu
  • Sausa maksts
  • Diskomforts dzimumattiecību laikā
  • Lielākas grūtības sasniegt orgasmu

Prevencija un ārstēšana

Konsultējieties ar veselības aprūpes speciālistu, kas var jums palīdzēt izvēlēties labāko darbības plānu. Var palīdzēt tāds vienkāršs līdzeklis kā lubrikanti seksa laikā. Ja jums ir problēmas dzimumdzīvē, konsultējieties ar veselības aprūpes speciālistu.

1. MayoClinic.com. „Erectile dysfunction and diabetes: take control today". Atrodams: http://www.mayoclinic.com/health/erectile-dysfunction/DA00045 . Dati ņemti 2008. g. 28. novembrī.
2. Wider, Jennifer. „Diabetes Takes a Toll on the Sex Life of Many Women". Atrodams: http://www.womenshealthresearch.org/site/News2?page=NewsArticle&id=7407 . Dati ņemti 2008. 17. novembrī.