Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

4. maija diabēta sakari


Zvaigžņu karu fani no visas pasaules katru gadu 4. maijā svin savu iemīļoto zinātniskās fantastikas sāgu, šis datums ir izvēlēts tāpēc, ka angliski tas veido vārdu spēli ar Zvaigžņu karu saukli “Lai spēks ir ar tevi!”

Vai zināt kāds sakars ir starp diabētu un Zvaigžņu kariem?

Tā kā katru dienu gandrīz 5000 cilvēku tiek diagnosticēts diabēts, droši vien nebūsiet pārsteigts uzzināt, ka diabēts ir skāris arī dažus no galvenajiem Zvaigžņu karu spīdekļiem.  Žurnāls Good Housekeeting ziņojis , ka Zvaigžņu karu radītājs George Lucas uzzināja, ka viņam ir diabēts, pārbaudē 1960. gadu beigās, bet James Earl Jones, kas ir Darth Vader lomas ierunātājs, atklāja, ka viņam ir diabēts, kad aizmiga uz sola savā sporta zālē.

Līdzīgi kā pārējiem cilvēkiem ar diabētu arī šīm filmu zvaigznēm ir regulāri jākontrolē cukura līmenis asinīs un jāievēro veselīgs dzīvesveids. Svarīgākais šajā ir atcerēties, cik vērtīgi ir regulāri ārsta apmeklējumi, lai pārbaudītu iespējamās diabēta pazīmes, bet galvenais sadzīvošanā ar diabētu ir savu veselību un rūpes par sevi uzskatīt par prioritāti.

Tas ir arī atgādinājums mums visiem, kam ir diabēts, ka mēs patiešām varam darīt visu, ko vēlamies, par spīti diabētam. Darīt. Vai nedarīt. Tas nav izmēģinājums... Lai spēks ir ar tevi!

 

Dalīties

Filed under: