Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

5 neparastas lietas, kas cukura līmeni asinīs paceļ debesīs

Ir, protams, vairāk nekā 5 lietas, kas var strauji pacelt cukura līmeni. Tas ir garš saraksts! Bet ir 3, kuras jums ir jāzina...

 

1. Stress/Satraukums

Jūs pazīstat šo sajūtu. Vai tas būtu zobārsta apmeklējums, strīds ar mīļoto vai bailes no šausmu filmas. Jūsu organisms izdala stresa hormonus kā adrenalīnu un kortizolu, kas nemaz nesatiek ar cukura līmeni asinīs. Stresa pilnās situācijas bieži vien notiek negaidīti, un var būt grūti pietiekami ātri reaģēt uz cukura līmeņa paaugstināšanos. Stress katram no mums nozīmē kaut ko citu, un uz vienām un tām pašām situācijām mēs nereaģējam vienādi.

 

2. Infekcijas vai drudzis

Tiklīdz organisms "atklāj" infekciju, glikozes līmenis  var iet uz augšu. Kad patogēns ir atrasts, organisms reaģē, lai to apkarotu. Šajā procesā līdzi nāk un cīņā palīdz mūsu draugs adrenalīns. Kā esam jau noskaidrojuši, ja ir pietiekami daudz stresa hormonu, kontrolēt cukura līmeni asinīs var būt grūti. Dažos gadījumos vajag 2–3 reizes vairāk insulīna nekā parasti (kā vienmēr insulīna devas koriģēšana ir jāpārrunā ar ārstu!)

 

3. Tauki un olbaltumvielas 

Par šo varētu uzrakstīt veselu nodaļu, jo ir jāņem vērā vairākas lietas, bet viens gan ir skaidrs: ja lielu daudzumu tauku vai olbaltumvielu novērtē par zemu, tas var atspēlēties ar augstu cukura līmeni daudzas (3–5 vai vairāk) stundas vēlāk.

Dalīties

Filed under: