Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Ballēšanās ar sūkni

Daudzi cilvēki uzskata, ka sūknis dod viņiem diabēta kontrolē vairāk elastības un diskrētuma tādās sociālās situācijās kā ballītes un vakari ārpus mājas. Šis raksts piedāvā dažus pieturas punktus, lai labi pavadītu vakaru – vai tā būtu mājas ballīte, naktsklubs vai pat kāzas.

Plānojiet un esiet gatavs

Pārliecinieties, ka diabēts nestājas ceļā lieliski pavadītam laikam! Visu izšķirt var dažu minūšu ilga sagatavošanās. Te būs dažas lietas, kas jāpārbauda pirms iziešanas no mājas:

•          Pietiekams insulīna daudzums sūknī visam laikam, ko nebūsiet mājās – ierēķiniet gan bazālo, gan bolus insulīnu. Tad katram gadījumam pareiziniet to ar divi! Jums var nākties mainīt sūkņa atrašanās vietu mazliet pirms laika, lai droši varētu ilgāk palikt ballītē.

•          Sūkņa bateriju līmenis – ielieciet rokassomiņā vai kabatā rezerves baterijas.

•          Rezerves infūzijas komplekts rokassomiņā vai mēteļa kabatā.

•          Glikozes līmeņa mērierīce – pat tad, ja parasti jūs paļaujaties uz CGM, mērierīce, teststrēmeles un autolancete var noderēt, ja rodas sarežģījumi, kad esat izgājis, vai ja izlādējas tālrunis (ja lietojat CGM lietotni viedtālrunī).

•          Glikozes tabletes vai saldumi zema cukura līmeņa gadījumam – īpaši tad, ja pie bāra ir rinda, var paiet laiks, kamēr dabūjat limonādi vai augļu sulu.

•          Medicīniskā ID – gadījumam, ja notiek kas negaidīts un jūs nespējat paskaidrot, ka jums ir 1. tipa diabēts. Šāds notikums, protams, ir maz ticams, tomēr nodrošināties nav grūti! Lai arī vairums pasākumu vietu neļauj ienest ēdienu vai dzērienu, medicīniskās ID uzrādīšana var palīdzēt, ja kāds neļauj jums ņemt līdzi nelielu daudzumu glikozes tablešu vai saldumu.

Ko jūs dzersiet?

Vakars ārpus mājas piedāvā iespēju baudīt gardus dzērienus, īpaši kokteiļus. Te būs dažas idejas, kā palikt mērķa diapazonā:

•          Ja jums ir noskaņojums pamēģināt kaut ko, ko vēl neesat baudījis, ir svarīgi kontrolēt, kā tas ietekmē cukura līmeni asinīs. Vēlāk jums var vajadzēt mazāk insulīna (sk. tālāk), bet saldie kokteiļi var iedarboties kā vesela saldumu nodaļa. Ja dzēriena sastāvā ir parastā limonāde, jūs varat palūgt dzērienu pagatavot ar limonādes diētisko versiju; ja viņiem nav diētiskās limonādes vai ja dzērienā ir augļu sula, noteikti ievadiet mazliet bolus insulīna, lai izvairītos no straujas cukura līmeņa celšanās.

•          Starp alkoholiskajiem dzērieniem izdzeriet glāzi ūdens. Gāzētais ūdens ar laima šķēli ir patīkamāks nekā pliks ūdens un var palīdzēt uzņemt vajadzīgo šķidruma daudzumu, kas nozīmē jaukāku nākamās dienas rītu.

Ballītes viltības: sūkņa papildu funkcijas

Kad atlaižat bremzes, atkarībā no jūsu lietotā sūkņa veida saglabāt kontroli jums var palīdzēt ātrie bolusi un pagaidu bazālie ātrumi. Lūk, kā:

•          Ātrais bolus. Tas ir lielisks gadījumos, ja velkat tādu apģērbu, kas traucē viegli piekļūt sūknim, vai ja nevēlaties, lai sūknis būtu visiem redzams. Ja zināt, kādu devu vēlaties ievadīt, ātrā bolus funkcija ļauj ievadīt bolus tikai ar pieskārienu, pat neskatoties sūkņa ekrānā.

•          Pagaidu bazālais ātrums: pēc vairākiem dzērieniem jūs visu nakti varat būt jutīgāks pret insulīnu, tas nozīmē, ka ir lielāks hipoglikēmijas risks. Tad var palīdzēt pagaidu bazālā ātruma iestatīšana, lai naktī saņemtu mazāk insulīna.

Mēs esam atšķirīgi, tāpēc, lūdzu, konsultējieties ar savu diabēta aprūpes speciālistu par jūsu situācijai piemērotāko plānu un izlasiet sava sūkņa lietošanas instrukciju, lai uzzinātu, kā lietot tā funkcijas.

Dalīties

Filed under: