Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Diabēta kopiena mySugr

 

Mums mySugr ir daudz, ar ko varam lepoties. Mēs lepojamies, ka nākam klajā ar jauniem un aizraujošiem veidiem, kā padarīt diabētu mazāk nejauku, un mēs lepojamies ar visu mūsu lielisko darbinieku darbu. Bet viena no lietām, ar ko mēs mySugr lepojamies visvairāk, ir lieliskā diabēta kopiena, ko savā komandā esam izveidojuši.

 

Strādāt mySugr nozīmē strādāt kopā ar cilvēkiem, kas vēlas padarīt diabētu mazāk nejauku. Pašlaik mūsu komandā ir 20 cilvēki ar diabētu. Lai arī ne visiem no mums šeit mySugr ir diabēts, mums tomēr ir svarīgi izveidot darba vidi, kurā cilvēki ar diabētu justos saprasti, cienīti un atbalstīti. Galu galā mySugr rada cilvēki ar diabētu cilvēkiem ar diabētu. Mēs aprunājāmies ar dažiem saviem mošķīša savaldītājiem, lai noskaidrotu, kas tieši padara mySugr diabēta kopienu tik lielisku.

 

Pirmkārt, esmu priecīgs, ka cilvēki man izpalīdz, kad man kaut kas no diabēta piederumiem ir beidzies vai piegāde kavējas. Ja es nestrādātu šādā vidē, tādos gadījumos man droši vien būtu krietni vairāk problēmu. Paldies visiem! Es domāju, ka katrs no jums ir kaut kādā veidā palīdzējis man.” – Jenss

 

Jenss sadzīvo ar 1. tipa diabētu, viņš mums pastāstīja, cik pateicīgs ir par to, ka viņam ir kolēģi, pie kā vērsties, kad kaut kas aptrūkstas. Te vienmēr ir diabēta biedri, kas vēlas palīdzēt. Tā kā kolēģi saprot, cik ļoti svarīgi ir, lai būtu viss nepieciešamais, viņi vienmēr ar vislielāko prieku palīdz. Bez jautājumiem.

 

Iespēja darbavietā tik atklāti runāt par diabētu ir viena no lietām, kas padara mūsu kopienu tik lielisku. Žulī, kas sadzīvo ar 1. tipa diabētu, sacīja, ka viņa patiešām novērtē iekšējās domu apmaiņas sesijas ar kolēģiem, kurās viņi apspriež savu pieredzi un izaicinājumus. Ir izveidots arī tiešsaites tērzēšanas kanāls kolēģiem ar diabētu, kurā viņi var uzdot jautājumus, dalīties ar informāciju un uzrunāt pārējos, ja viņiem ir kas vajadzīgs.

 

Vēl kāda lieliska prakse mums mySugr ir mūsu Diabēts ir nejauks” stāsts iknedēļas Parādi un pastāsti” sapulcē. Kolēģis ar diabētu var dalīties ar stāstu, kas atspoguļo viņa izaicinājumus dzīvē ar diabētu – vai tas būtu diabēts ceļojumā vai fiziskā slodze, ja ir diabēts. Tā mērķis ir atgādināt mums visiem, kādā veidā un kāpēc diabēts ir nejauks. Kolēģiem, kas dzīvo ar diabētu, šis ir lielisks veids, kā identificēties ar citu cilvēku pieredzi. Tiem, kam nav diabēta, tas palīdz saprast un atgādina, kāpēc mēs darām to, ko darām, šeit mySugr.

 

Konsti, kas dzīvo ar 1. tipa diabētu, pastāstīja mums, ka kolēģi ar izpratni par diabētu palīdz viņam darbavietā justies daudz drošāk. Mēs visi zinām, ko darīt, ja kādam ir pazemināts cukura līmenis, un mēs zinām, ko viņš grib pateikt, ja saka, ka cukurs ir augsts. Strādāt vidē, kurā vienmēr ir aizmugure, ir lieliski, un tieši tāds ir mūsu mērķis mySugr.

 

Man tā ir pirmā reize, kad strādāju darbavietā, kurā ir cilvēki ar diabētu, un man tas ļoti patīk. Pirmkārt un galvenokārt, es jūtos droši un ērti, zinot, ka cilvēki man apkārt zina par manu stāvokli un vajadzības gadījumā palīdzēs. Ir tik svarīgi, ka varu dzīvot normālu dzīvi, neko neslēpjot. Otrkārt, man patīk ikdienas sarunas ar kolēģiem par diabētu – kafijas pauzē vai pusdienās. Treškārt, ja apkārt ir tik daudz cilvēku ar diabētu, kas cīnās ar to jau ļoti ilgi, tas ir lielisks zināšanu avots, ko man patīk izmantot. Visbeidzot, tā kā mūsu šeit ir tik daudz, tas ietekmē arī pārējos kolēģus bez diabēta. Viņi kļūst ieinteresētāki un saprotošāki. Tas tiešām ietekmē visu uzņēmumu.

Paldies visiem, kas padara diabētu mazāk nejauku.” – Konsti

 

Arī Sāra Marija mums pastāstīja, cik pateicīga viņa ir par to, ka apkārt ir atbalstoši un empātiski kolēģi. mySugr nav nosodījuma. Nav nekāda problēma, ja jāveic injekcija birojā vai mērierīce sāk pīkstēt sapulces laikā. mySugr mēs vēlamies, lai mūsu briesmoņa savaldītāji, kontrolējot diabētu birojā, justos kā mājās.

 

Es uzskatu, ka esmu unikālā un veiksmīgā situācijā, dzīvojot dzīvi brīnišķīgā burbulī. Protams, man ir sev jāatgādina, ka tā nav ierasta situācija daudziem cilvēkiem ar diabētu – tieši tāpēc es to tik ļoti novērtēju. Man nav nekādas atšķirības, vai kontrolēju diabētu mājās vai birojā. Visi zina par šo cīņu un ir ārkārtīgi empātiski un atbalstoši. Nekāda nosodījuma vai konkurences izjūtas. Mēs regulāri izpalīdzam cits citam ar diabēta krājumiem, padomu vai vienkārši ar būšanu blakus, lai varētu pasūdzēties par dzīvi ar diabētu. Apziņa, ka pie rokas ir tik lielisks atbalsts, patiešām nomierina. Visbeidzot – es domāju, ka mēs tiešām varam daudz dot citiem uzņēmumā un palīdzēt viņiem atcerēties, kāpēc diabēts ir nejauks un kāpēc mūsu darbam tiešām ir nozīme.” – Sāra Marija, dzīvo ar 1. tipa diabētu.

 

Šāda atbalsta sistēma birojā ir lieliska, bet mēs neesam aizmirsuši arī par praktiskajām lietām. mySugr virtuvē vienmēr ir pieejamas veselīgas uzkodas ar zemu ogļhidrātu saturu, bet ledusskapis ir pilns ar sulu un limonādi brīžiem, kad uzbrūk pazemināts cukura līmenis. Patiesībā ledusskapja sviesta nodalījums arī ir pilns ar insulīnu. Lieliski cilvēkiem ar diabētu. Slikti cilvēkiem, kas mēģina pagatavot sviestmaizi.

 

Diabēta kopiena, ar ko var identificēties, ir gan vērtīga, gan svarīga. Mēs esam ļoti lepni, ka šeit mySugr esam izveidojuši savu mazo burbuli, kurā cilvēki ar diabētu jūtas droši, saprasti un ērti var kontrolēt diabētu darbavietā. Šeit vienmēr pie rokas ir kāds, kas palīdzēs, un te neviens nenosoda, ja kāds par dažām minūtēm nokavē sapulci zema cukura līmeņa dēļ. Mēs koncentrējamies uz to, lai atbalstītu kolēģus ar diabētu un izglītotu tos, kam nav diabēta, lai mēs visi varētu labāk strādāt kopā, lai padarītu diabētu mazāk nejauku.

Dalīties

Filed under: