Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Privātuma Politika

Paziņojums par privātumu

1.    Pārziņa identitāte, datu aizsardzības amatpersona, kontaktinformācija

Uzņēmums F. Hoffmann-La Roche Ltd apņēmies aizsargāt jūsu personas datus. Šajā privātuma politikā ir aprakstīti personas datu veidi, ko Roche var ievākt; līdzekļi, ar kuriem Roche var ievākt informāciju; līdzekļi, ko Roche ievieš, lai aizsargātu jūsu personas datus; un jums sniegtās izvēles iespējas attiecībā uz jūsu personas datu izmantošanu.

Jautājumiem vai ierosinājumiem varat ar mums sazināties [email protected] un +370 5 252 6440.

Varat arī sazināties ar mūsu datu aizsardzības amatpersonu, izmantojot e-pasta adresi [email protected].

2.    Kā mēs izmantojam Jūsu personas datus

Mums ir ļoti svarīga Jūsu privātuma aizsardzība un mēs apzināmies, ka informācija par Jūsu veselību ir sensitīva. Mēs esam apņēmušies Jūsu personas datus apstrādāt atbilstoši piemērojamajiem likumiem.

Šajā paziņojumā par privātumu ir izskaidrots, kā izmantojam jebkādus mūsu savāktos personas datus, kad Jūs

a)    Pārlūkojat publiskas lapas mūsu tīmekļa vietnēs
b)    Sazināties ar mums telefoniski, izmantojot e-pastu vai tīmekļa veidlapas

a)    Pārlūkojat publiskas lapas mūsu tīmekļa vietnēs

Ja Jūs pārlūkojat publiskas lapas mūsu tīmekļa vietnēs,  mēs savācam un apstrādājam tikai Jūsu nesensitīvo informāciju. Mēs jo īpaši nevāksim nekādu ar Jūsu veselību saistīto informāciju, kad pārlūkojat publiskas lapas mūsu tīmekļa vietnēs. Tomēr mēs apstrādāsim Jūsu personas datus, ciktāl tas ir nepieciešams, lai mēs nodrošinātu Jūsu pieprasīto publisko saturu, piemēram, to formatētu Jūsu pārlūkam. Mēs arī apstrādāsim Jūsu personas datus atbilstoši mūsu likumīgajām interesēm savu tīmekļa vietņu sistēmu aizsardzībai un sniegtā dažāda veida satura auditorijas statistiskai novērtēšanai. Šādam nolūkam mēs izmantojam:

IP adreses. IP adrese ir Jūsu datoram piešķirtais skaitlis komunikācijas iespējošanai, tā funkcija ir līdzīga tālruņa numuram. „Roche” vāc IP adreses tādiem likumīgiem mērķiem kā sistēmas drošības nodrošināšana un informācijas apkopošana tīmekļa vietnes analīzei un darbības novērtēšanai. Sistēmas žurnāldatnes tiks analizētas 7 dienu laikā, pēc tam neaizdomīgie dati tiks dzēsti. Citi dati tiks saglabāti, cik ilgi tas ir nepieciešams drošības incidenta pierādīšanai.

Sīkdatnes. Sīkdatne ir mūsu tīmekļa servera nosūtīta maza teksta datne, kas tiek saglabāta Jūsu sistēmā. Mūsu sīkdatnes parasti tiek izmantotas tikai Jūsu sesijas laikā auditorijas statistiskai novērtēšanai. Sīkdatnes izmantojam arī lietošanas ērtību uzlabošanai, piemēram, valodas izvēles saglabāšanai. Jūs varat jebkurā laikā pārlūkot un izdzēst vai atspējot sīkdatnes, izmantojot sava pārlūka iestatījumus; šādā gadījumā varat zaudēt veiktos tīmekļa vietnes iestatījumus.

Tīmekļa bāksignāli. Tīmekļa bāksignāli (jeb „darbības tagi”) ir mazi grafiski elementi, kas palīdz analizēt tīmekļa vietņu efektivitāti, piemēram, nosakot apmeklētāju skaitu vai uz tīmekļa vietnes satura elementiem noklikšķinājušo apmeklētāju skaitu. Ar tīmekļa bāksignāliem iegūto statistisko informāciju mēs analizējam tikai anonīmā un apkopotā veidā.

„Google Analytics”. „Google Analytics” ir „Google, Inc.” („Google”) nodrošinātais tīkla analīzes pakalpojums. „Google Analytics” izmanto sīkdatnes, lai mums palīdzētu analizēt, kā lietotāji izmanto publisku saturu mūsu tīmekļa vietnē. Sīkdatnes ģenerēto informāciju par to, kā Jūs lietojat tīmekļa vietni, (ieskaitot jūsu IP adresi) „Google” nosūtīs un uzglabās Savienoto Valstu serveros. „Google Analytics” sīkdatnes var pastāvēt līdz diviem gadiem, ja tās neizdzēsīsiet agrāk.

„Google” ir sertificēta saskaņā ar ASV-ES privātuma vairogu, un mums ar „Google” ir noslēgts datu apstrādes līgums, lai viņi izmantotu „Google Analytics” mūsu vārdā. Mēs izmantojam arī „Google Analytics” IP adreses anonimizācijas funkciju. Ja tīmekļa vietni apmeklējat no Eiropas Ekonomiskās Zonas valstīm, pirms nosūtīšanas ārpus Eiropas Ekonomiskās Zonas Jūsu IP adrese tiks saīsināta. Tikai izņēmuma gadījumos (piemēram, ES sistēmu atteice) visa IP adrese vispirms tiks pārsūtīta uz „Google” serveri ASV un tajā saīsināta.

Šo informāciju „Google” izmantos mūsu vārdā likumīgas intereses mērķiem, lai novērtētu, kā Jūs lietojat tīmekļa vietni, tīmekļa vietnes operatoriem sastādītu ziņojumus par aktivitāti tīmekļa vietnē un sniegtu citus pakalpojumus, kas saistīti ar aktivitāti tīmekļa vietnē un interneta lietošanu. „Google” var nosūtīt šo informāciju arī trešajām personām, ja to pieprasa likums vai šādas trešās personas apstrādā informāciju „Google” vārdā. „Google” nesaistīs Jūsu IP adresi ar citu savā rīcībā esošo informāciju.

Jūs varat nākotnē atteikties no „Google Analytics” izmantošanas, lejupielādējot no vietnes http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en un savam pašreizējam tīmekļa pārlūkam instalējot „Google Analytics Opt-out Browser Add-on” papildrīku (nedarbojas visās mobilajās ierīcēs/pārlūkos). Jūs varat arī deaktivēt „Google Analytics” mobilajās un citās ierīcēs, noklikšķinot uz turpmāk norādītās atteikšanās saites: Noklikšķiniet šeit, lai atteiktos no „Google Analytics” izmantošanas.
Piezīme: „Google Analytics” ir aktīvs tikai mūsu tīmekļa vietņu publiskajās lapās.

Sociālie spraudņi, „Shariff”. Mēs izmantojam sociālos spraudņus („Spraudņi”), kurus nodrošina sociālie tīkli „Facebook” un „Google +1”, kā arī mikroblogošanas platforma „Twitter”. Atbilstošo servisu darbību nodrošina „Facebook Inc.”, „Google Inc.” un „Twitter Inc.” (katrs saukts par „Operatoru”).

-    „Facebook” (facebook.com) Operators ir „Facebook Inc.”, 1601 S. California Avenue, Palo Alto, CA 94304, ASV. Tā Spraudņus var atpazīt ar „Facebook” logotipu (balts „f” burts uz zila fona vai uz augšu pavērsta īkšķa piktogramma) vai paziņojumu „Facebook sociālais spraudnis” („Facebook Social Plugin”). Visu spraudņu pilno sarakstu skatiet https://developers.facebook.com/docs/plugins/. „Facebook” paziņojums par privātumu ir pieejams https://www.facebook.com/policy.php.
-    „Google+” (plus.google.com) Operators ir „Google Inc.”, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ASV. Tā Spraudņi ir apzīmēti ar „Google” logotipu, „Google +1” logotipu vai pielikumu „Google Social Plugin”, kā var pārlūkot http://plus.google.com. „Google” atbilstošo paziņojumu par privātumu var ielādēt no https://developers.google.com/+/web/buttons-policy.
-    „Twitter” (twitter.com) Operators ir „Twitter Inc.”, 1355 Market St, Suite 900, San Francisco, CA 94103, ASV. Tā Spraudņus var atpazīt ar „Twitter” logotipiem, un pārskats ir pieejams https://dev.twitter.com/web/tweet-button. „Twitter” paziņojums par privātumu ir pieejams https://twitter.com/en/privacy.

Lai aizsargātu Jūsu privātumu, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, esam ieviesuši „Shariff” risinājumu. „Shariff” nodrošina, ka dati netiek nosūtīti Operatoram, kad ielādējat mūsu tīmekļa vietnes lapu. Tikai pēc tam, kad aktivēsiet savu izvēlēto Spraudni un tādējādi piekritīsiet datu pārraidei, Jūsu pārlūks izveidos tiešu savienojumu ar Operatora serveriem. „Shariff” nomaina Operatora parastās „Kopīgot” („Share”) pogas un neļauj Operatoram izsekot Jūsu tīklklejošanas paradumiem. Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, skatiet uznirstošo informāciju blakus aktivācijas pārslēgšanas pogai, apmeklējiet „Shariff” izstrādātāja saiti (https://github.com/heiseonline/shariff).

Tiklīdz Jūs aktivējat Spraudni, mēs neietekmējam tā savāktos datus. Lai uzzinātu par attiecīgo Operatoru datu vākšanas un apstrādes mērķi un apjomu, kā arī savām atbilstošajām tiesībām un sava privātuma aizsardzības iestatījumu iespējām, lūdzu, apmeklējiet augstāk norādītās Operatoru privātuma politikas saites.

Pakalpojumi. Noteiktās „Roche” tīmekļa vietnēs papildu informācijas sniegšanai mēs varam izmantot trešo personu lietotnes un satura rīkus, piemēram, „Google Maps”. Kad komunicējat ar tām, šīs trešās personas var saņemt Jūsu personas datus, tostarp Jūsu IP adresi. Mēs skaidri norādām, kur izmantojam šādus trešo personu pakalpojumus, lai Jūs varētu pieņemt lēmumu par to lietošanu vai nelietošanu.

b)    Sazināties ar mums telefoniski, izmantojot e-pastu vai tīmekļa veidlapas

Ja ar mums sazināties telefoniski, ar e-pastu, tīmekļa veidlapām vai līdzīgā veidā, Jūsu sniegto kontaktinformāciju un personas datus mēs apstrādāsim. Šādu informāciju mēs apstrādāsim tikai, ciktāl tas ir nepieciešams atbildei uz Jūsu pieprasījumu, un dzēsīsim informāciju, kad tā vairs nav nepieciešama kā pierādījums (parasti pēc trijiem gadiem), ja Jūs neesat devuši piekrišanu, lai mēs Jūsu datus izmantojam citiem nolūkiem, šo nolūku nosakot piekrišanas došanas laikā.

3.    Drošība

„Roche” veic pienācīgus tehniskos un organizatoriskos pasākumus Jūsu personas datu aizsardzībai pret nosūtīto, uzglabāto vai citādi apstrādāto personas datu nejaušu vai nelikumīgu iznīcināšanu, zaudēšanu, grozīšanu, neatļautu atklāšanu vai piekļuvi.

4.    Kurš saņem Jūsu informāciju

„Roche” koplieto Jūsu personas datus ar Jūsu piekrišanu un kā nepieciešams saistībā ar augstāk norādītajiem nolūkiem, kā to prasa piemērojamie likumi, tiesas nolēmumi un valdības noteikumi. „Roche” izmanto grupas iekšējos un ārējos pakalpojumu sniedzējus un aģentus, piemēram, IT sistēmu ekspluatācijai un apkopei vai darījumu izpildei, piemēram, nodrošinot klientu apkalpošanu vai paziņojumu sūtīšanu. Visos šajos gadījumos pieeja nešifrētiem datiem ir ierobežota ar tām personām, kurām šie dati ir jāzina. Turklāt „Roche” ir noslēgusi datu apstrādes līgumus, lai nodrošinātu, ka pakalpojumu sniedzēji un aģenti personas datus apstrādā tikai „Roche” vārdā un veic atbilstīgus tehniskus un organizatoriskus pasākumus.

Bez Jūsu skaidras piekrišanas „Roche” nepārdos vai citādi nenosūtīs Jūsu personas datus trešo personu lietošanai.

Jūsu personas dati (vārds, uzvārds, e-pasts) un personīgā informācija, kuru Jūs mums norādāt mūsu mājas lapā sadaļā "sazinieties ar mums" saņems UAB "Roche Lietuva" diagnostikas nodaļa (J. Jasinskio 16 B, 03163 Viļņa, Lietuva ) un izplatītājs UAB “CSO Pharma Baltic” (J. Galvydžio iela 3, LT-08236, Viļņa, Lietuva). Šādi personas dati, kurus Jūs mums norādāt, tiek apstrādāti likumīgā nolūkā, lai uzlabotu produktu kvalitāti un nodrošinātu klientu apkalpošanu un atbalstu  un tiks dzēsti, kad tie vairs netiks prasīti kā pierādījums (parasti trīs gadi).

5.    Nosūtīšana uz citām valstīm

Šajā tīmekļa vietnē savāktos Jūsu personas datus mēs varam nosūtīt uz valstīm, kurās var nebūt tādi paši datu aizsardzības likumi kā valstī, kurā Jūs sākotnēji sniedzāt informāciju. Kad mēs nosūtām Jūsu datus uz citām valstīm, mēs šo informāciju aizsargāsim, kā aprakstīts šajā Paziņojumā par privātumu. Šādu datu nosūtīšana jo īpaši pamatosies uz adekvātiem standartiem, piemēram, attiecīgajā gadījumā uz Eiropas Komisijas apstiprinātajām datu aizsardzības klauzulām vai ASV un ES privātuma vairogu. Jūs varat saņemt klauzulu kopiju, sazinoties ar mums, kā norādīts augstāk (skatiet augstāk 1. sadaļā).

6.    Jūsu tiesības un to īstenošana

Saskaņā ar piemērojamo datu aizsardzības likumu Jūs varat

-    pieprasīt informāciju par mūsu apstrādātajiem Jūsu personas datiem, saņemt šādu datu kopiju, panākt nepareizo datu izlabošanu vai nepilnīgu datu papildināšanu;
-    panākt Jūsu personas datu dzēšanu vai tās apstrādes ierobežošanu, ciktāl to paredz likumdošanas akti;
-    saņemt personas datus, kurus Jūs mums sniedzāt saskaņā ar līgumu vai ar piekrišanu, strukturētā, vispārīgi lietotā un ar mašīnu lasāmā formātā, ciktāl tiek izpildītas likumā noteiktās prasības;
-    iebilst, pamatojoties uz iemesliem saistībā ar jūsu konkrēto gadījumu un saskaņā ar piemērojamo likumu, jebkādai mūsu veiktajai un ar likumīgajām interesēm pamatotajai Jūsu personas datu apstrādei; un
-    jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, neietekmējot apstrādes likumību, pamatojoties uz piekrišanu pirms tās atsaukšanas.

Jums ir tiesības nebūt nekādu automatizētu individuālu lēmumu pieņemšanas procesu subjektam. Mēs neizmantojam šādus procesus bez Jūsu iepriekšējas piekrišanas.

Ja Jums nav konta, radušās grūtības vai citi jautājumi, lūdzu, vērsieties pie mums vai mūsu datu aizsardzības amatpersonas, izmantojot iepriekš norādīto kontaktinformāciju (skatiet augstāk 1. sadaļā).

Ja Jūs neapmierina, kā „Roche” rīkojas ar Jūsu datiem vai atbild uz Jūsu pieprasījumiem, Jūs varat arī sūdzēties kompetentā datu aizsardzības iestādē savas pastāvīgās dzīvesvietas valstī.

7.    Bērnu privātums
Mūsu tīmekļa vietnēm ir pieaugušo mērķauditorija. Mēs neveicam nekādu personiski identificējamas informācijas apzinātu vākšanu no jebkuras personas, kura mums ir zināma kā bērns, bez viņa likumīgā pārstāvja iepriekšējas, pārbaudāmas piekrišanas.

8.    Paziņojuma par privātumu atjauninājumi
Mēs regulāri pārskatām šo Paziņojumu par privātumu, un jebkādi atjauninājumi tiks publicēti šajā tīmekļa vietnē. Šis Paziņojums par privātumu pēdējo reizi tika atjaunināts 5/18/2018. Kad grozām jebkādu uz piekrišanu pamatotu apstrādi, mēs lūgsim Jūsu jaunu piekrišanu.

9.    Trešo personu resursi
Šis Paziņojums par privātumu neattiecas uz trešo personu vietnēm, kuru saite var būt mūsu tīmekļa vietnē un kuru saturu mēs nekontrolējam, vai šādu trešo personu privātuma ievērošanas praksi. Mēs Jūs informēsim, kad ar saiti nokļūsiet šādā trešo personu vietnē.