Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

5 padomi, kā ar diabētu saglabāt garīgo līdzsvaru

Diabēts var ietekmēt garīgo veselību. Ar to pietiek, lai liktu jums noslēgties vai pilnībā noliegt to, vai justies nospiestam. Īpaši uzreiz pēc diagnozes. Ne vienmēr ir viegli samierināties ar domu, ka ar to būs jāsadzīvo visu atlikušo dzīvi. Cilvēki ar diabētu saskaras ar depresiju vai garīgās veselības problēmām vidēji divreiz biežāk nekā cilvēki bez diabēta.¹

Par laimi ir dažādi veidi, kā aizsargāt savu psihi no diabēta negatīvās ietekmes, un otrādi. Tāpēc esam apkopojuši šos 5 padomus, kā palīdzēt jums saglabāt emocionālo veselību ar visu diabētu.

1. Neļaujiet diabētam būt visai jūsu dzīvei 

Diabēts ir pilnas slodzes darbs. Tas visu dienu ir kopā ar jums, un jums tas ir jākontrolē pēc iespējas labāk. 

Lai arī diabēts ir liela dzīves daļa, var atrast veidus, kā pakārtot diabētu savai dzīvei, nevis otrādi – pakārtot dzīvi diabētam.  

Jums nevajadzētu justies ierobežotam, bet jāturpina īstenot savus sapņus un mērķus bez ierobežojumiem vai attaisnojumiem!

2. Nemēģiniet kontrolēt visu! 

Visiem ir labās dienas un sliktās dienas. Tieši tāpat arī nelielas svārstības cukura līmenī ir pilnīgi normālas. Lai arī regulāra glikozes līmeņa kontrole ir daļa no ikdienas darbībām, jums tāpēc nav jākļūst trakam. 

Ja pamanāt, ka domas par diabētu kļūst nekontrolējamas, ir laiks pārmaiņām. Noteikti nav nepieciešams palielināt stresu, metodiski pierakstot katru vērtību.

Ar jauno tehnoloģiju palīdzību daļu no savām ikdienas darbībām, piemēram, cukura līmeņa kontroli, jūs varat uzticēt kādam citam – lietotnēm un tām pievienotām mērierīcēm

Tas var atvieglot ikdienas dzīvi un dot jums vairāk laika lietām, kas patīk. 

3. Ieraugiet pozitīvo efektu! 

Laika gaitā jūs iegūstat daudz pieredzes par to, kā organisms reaģē uz ēdienu, notikumiem un situācijām. Kļūst aizvien vieglāk novērtēt organisma signālus un attiecīgi rīkoties. 

Konstatējiet medicīnisko saikni starp uzturu un aktivitāti, un pats organisms var dot jums pārliecību.

Lai tiktu galā ar izaicinājumiem, ko piespēlē veiksmīga sadzīvošana ar diabētu, vajag daudz disciplīnas, apņēmības un spēju darīt vairākas lietas vienlaikus.

Tas dod sajūtu, ka labi kontrolējat diabētu, un iespēju dzīvot spēcīgāk un pašpārliecinātāk. 

4. Atrodiet motivāciju! 

Jūs jutīsieties labāk, ja organisms un prāts būs harmonijā. Tas palielina motivāciju pieturēties pie savas terapijas.

Turpinot veltīt laiku arī saviem hobijiem, jūs varat saglabāt fizisko un garīgo veselību.

Atrodiet kaut ko, kas dod jums īpašu prieku, un jums būs vieglāk sasniegt savus mērķus! 

5. Dalieties pieredzē ar citiem cilvēkiem ar diabētu! 

Kurš sapratīs jūsu problēmas labāk nekā kāds ar līdzīgām problēmām? 

Saziņa ar citiem, kas arī sadzīvo ar diabētu, var būt informatīva un noderīga. Ir interesanti redzēt, kā citi cilvēki tiek galā ar diabētu, un dalīties ar viņiem pieredzē.

Bieži vien jūs uzzināsiet jaunus veidus, kā atrisināt problēmu, ar ko saskaraties arī jūs. Tiekoties ar citiem cilvēkiem ar diabētu, bieži vien var iegūt draudzību mūža garumā. 

 

Ja jums šķiet, ka diabēts ietekmē jūsu garīgo veselību, nešaubieties un izkratiet kādam sirdi. Ir svarīgi zināt, ka neesat viens. Draugi, ģimene un citi cilvēki, kas sadzīvo ar diabētu, ir blakus un palīdzēs jums dzīvot pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi ar visu diabētu. 

Turklāt ir pieejami dažādi psiholoģiskā atbalsta pakalpojumi, kas paredzēti tieši cilvēkiem ar diabētu, tie ir atrodami gan tiešsaistē, gan ar sava ārsta palīdzību.

Visa šī raksta informācija ir balstīta šādos avotos:

1. Bădescu, S.V., Tătaru, C., Kobylinska, L., Georgescu, E.L., Zahiu, D.M., Zăgrean, A.M., Zăgrean, L., 2016. The association between Diabetes mellitus and Depression. Journal of Medicine and Life. [tiešsaistē] Pieejams: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4863499/.

mySugr vietne nekonsultē par medicīniskiem vai juridiskiem jautājumiem. mySugr bloga raksti nav zinātniski raksti, bet paredzēti tikai informācijai.

Medicīniska rakstura informācija vai informācija par uzturu mySugr vietnē nav paredzēta, lai aizstātu profesionāla ārsta konsultāciju, diagnozi vai ārstēšanu. Par jebkuriem jautājumiem, kas radušies par veselības stāvokli, vienmēr konsultējieties ar ārstu vai citu veselības aprūpes speciālistu.

Dalīties

Filed under: