Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Intimitāte un diabēts – vai jūs atvienojat savu sūkni?

 

 

Ideālajā pasaulē jūs zinātu iepriekš, kad paredzamas intīmas attiecības. Jūs varētu pārbaudīt cukura līmeni asinīs, apēst uzkodu, iztīrīt zobus, notikt uz galdiņa pie gultas glāzi sulas, atvienot savu sūkni un...


Pagaidiet. Tas nemaz nebūtu ideāli.

 
Lai arī diabēts un spontanitāte parasti nav labi gultas biedri (tas nav nekāds joks), dažreiz jums vienkārši jāļaujas straumei. Un tas nozīmē darīt tā, kā jums ir ērtāk. Tātad, pirms darāt jebko citu, pajautājiet sev – cik ērti jums ir ar to visu, ieskaitot insulīna sūkni?


Ja pievienots sūknis liek jums justies pašapzinīgi vai ja jūs domājat, ka tas varētu traucēt jūsu partnerim, uz priekšu – atvienojiet to. Kādā brīdī jūs varētu vēlēties godīgi parunāt par savu sūkni, bet šis varētu nebūt īstais brīdis.


Arī tad, ja jums abiem nav iebildumu pret pašu sūkni, daži cilvēki atvieno to tīri loģistisku iemeslu dēļ. Kurš vēlas uztraukties par caurulītēm, kas var gadīties ceļā? Turklāt kā jebkuras fiziskas slodzes laikā jums var nevajadzēt regulāru bazālo insulīna līmeni, kamēr baudāt šos mīlas pilnos mirkļus. 


Jūs varat droši noņemt sūkni uz kādu stundu – tikai atcerieties pievienot to atpakaļ un pārbaudīt cukura līmeni, kad situācija vairs nav tik karsta (apsveriet domu uzlikt modinātāju, lai atcerētos pievienot sūkni atpakaļ).


Paskatoties uz to perspektīvā, pauze procesā, lai atvienotu insulīna sūkni var mazāk bojāt noskaņojumu nekā slikta mūzika, izsalcis (vai ziņkārīgs) mājdzīvnieks vai telefona zvans. Tāpēc atmetiet domu par neveiklību un baudiet.

 

Avots:
How Do Insulin Pumps Work? American Diabetes Association [Internet]. 2015 Mar 9 [cited 2018 Jan 8]. Arlington, Virginia. Pieejams: www.diabetes.org/living-with-diabetes/treatment-and-care/medication/insulin/how-do-insulin-pumps-work.html

 

Dalīties

Filed under: