Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Glikometru precizitāte

Nespēlējies kampaņa

Vai jūsu asins glikozes mērītājs sniedz precīzus rezultātus?

Varbūt būsiet pārsteigts. Vairāki neatkarīgi klīniskie pētījumi rāda, ka dažādas tirgū pieejamās bGM sistēmas pēc precizitātes būtiski atšķiras *. 

Šajos pētījumos vairākas no testētajām sistēmām, tostarp Accu-Check, uzrādīja augstus precizitātes rezultātus.

...Bet citas sistēmas uzrādīja ļoti atšķirīgus rezultātus, reizēm atkarībā no izmantotās ražošanas partijas.

...un līdz pat 20% no Eiropas tirgū pieejamajiem mērītājiem neatbilda sistēmas precizitātes prasībām (definētas ISO 15197:2003)1

* datus failā

Precizitātes svarīgums

Paškontroles vērtību precizitāte ir svarīga, jo šie rezultāti ir pamatā nepieciešamās insulīna devas aprēķināšanai.

Bet kā lai jūs zināt, vai jūsu asins glikozes kontroles sistēmas rezultāti ir pareizi? 

bGM sistēmām ir starptautisks glikozes standarts („patiesā" glikoze), gluži kā starptautiskais kilograma etalons.  nodrošinātu augstu precizitāti, ROCHE izmanto ļoti efektīvus un uzticamus risinājumus „patiesās" glikozes uzrādīšanai2.

Katra Accu-Chek teststrēmeļu partija tiek pārbaudīta

Katras Accu-Chek teststrēmeļu partijas precizitāti pārbauda Roche-Reference laboratorijā Manheimā, Vācijā.

Speciālisti mēra glikozes līmeni asins paraugā, izmantojot teststrēmeles no saražotās partijas un bGM sistēmu, kā arī lielu, rūpīgi kalibrētu laboratorijas analizatoru, un salīdzina rezultātus. Ja precizitāte nav nodrošināta, ražošanas partija nenonāk tirgū. Partija nonāks tirgū tikai tad, ja izturēs pārbaudi šajā laboratorijā. 

Iepazīsti precizitātes standartu ISO 15197

Cita starpā standarts nosaka minimālās precizitātes kritēriju bGM sistēmām mājas lietošanai. Precizitāte nozīmē, cik tuvu mērītāja rezultāti ir rezultātiem no laboratorijas analizatora. ISO 15197:2003 būs spēkā līdz nākamā gada vidum, pēc tam stāsies spēkā jaunais ISO 15197:2003/2015 vai stingrākiem precizitātes kritērijiem.

Daži bGM mērītāji atbilst šiem stingrākajiem kritērijiem jau tagad.  Pārbaudiet sava teststrēmeļu iepakojuma lapiņā, vai jūsu mērītājs jau atbilst jaunā ISO standarta kritērijiem.

 

 

1 Czupryniak L. et al. Self-Monitoring of Blood Glucose in Diabetes: From Evidence to Clinical Reality in Central and Eastern Europe-Recommendations from the International Central-Eastern European Expert Group. Diabetes Technology & Therapeutics 2014;16:460-75.

2 Kā norādīts teststrēmeļu iepakojuma lapiņā

Dalīties

Filed under: