Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Solis vasarā: Izmantojiet šos ieteikumus, lai kontrolētu diabētu

 


Vasaras karstums un mitrums var ietekmēt glikozes līmeni un to, cik labi iedarbojas diabēta medikamenti. Lai arī žonglēšana ar vasaras izklaidēm kopā ar diabēta aprūpi var būt izaicinājums, vasara jums var būt lieliska! Izmantojiet diabēta aprūpes ieteikumus un baudiet vasaru, nevis skatieties pa logu, kā vasaras dienas iet jums garām.

Paņemiet līdzi visu nepieciešamo un vēl...

Ja izmantojat injekcijas, atcerieties paņemt līdzi kādu “asumu” tvertni. Labi noder zāļu pudelīte ar vāciņu, ko bērni nevar atvērt. Ja tāda ir pie rokas, tas nozīmē, ka varat izmest izlietotās adatas, neuztraucoties, ka mazie varētu tikt tām klāt. Kad atgriežaties mājās, neaizmirstiet iztukšot savu “ceļojuma asumu tvertni”.

Vienmēr ņemiet līdzi pāris rezerves dezinficējošās salvetes un adatas. Padomājot par to iepriekš un turot šīs lietas pa rokai, jums būs viss diabēta medikamentu lietošanai nepieciešamais arī tad, ja nejauši nometīsiet zemē atvērtu dezinficējošo salveti vai adatu.

Pieņemiet spontanitāti, kas zina, kur jums būs jākontrolē diabēts

Ja jums patīk kontrolēt diabētu privāti un vienīgā pieejamā “tualete” ir mazmājiņa ārpus mājas, uz kuru lido vesels bars cilvēkēdāju mušu, jums varētu veikties labāk, ja atradīsiet piknika galdu.
Kad esat ērti apsēdies pie piknika galda, jūs varat atbrīvot laukumu saviem krājumiem, izmērīt cukura līmeni asinīs un/vai zem galda neuzkrītoši veikt injekciju. Turklāt, tā kā tur var redzēt labāk, piknika galds būs daudz higiēniskāks nekā mazmājiņa.

Alternatīvās asins ņemšanas vietas var palīdzēt izvairīties no duršanas pirkstā

Kad baudāt pastaigu pa taku kopā ar savu zelta retrīveru, vai kad apmeklējat pilsētas svētkus,  iespējams, jūs gribētu izvairīties no pirkstu izmantošanas cukura līmeņa mērīšanai. Ja pavadāt laiku kopā ar citiem vai gatavojat mazajiem balonu zvēriņus, rokas ir nodarbinātas. Tā vietā, lai sadurtu pirkstu galus, padarot tos jutīgus, kas var negatīvi ietekmēt jūsu spēju veidot balonu zvēriņus, cukura līmeņa mērīšanai izmantojiet citas vietas. Pārbaudiet, vai jūsu cukura līmeņa mērītājs ļauj izmantot alternatīvas asins ņemšanas vietas (AAŅV). AAŅV mērierīce ļauj mērīt cukura līmeni, izmantojot citas vietas, ne tikai pirkstu galus.  

FDA (ASV Pārtikas un zāļu pārvalde) nosaka, ka pieļaujamās alternatīvās asins ņemšanas vietas cukura līmeņa mērīšanai ir plaukstas, augšstilbs, augšdelms un apakšdelms. Dūriens šajās alternatīvajās asins ņemšanas vietās varētu būt mazāk sāpīgs. Tā kā šīs ķermeņa daļas netiek izmantotas ikdienas darbībās (tādā veidā kā pirksti), tās ir mazāk jutīgas. Konsultējieties ar savu ārstu, pirms cukura līmeņa mērīšanā sākat izmantot alternatīvās asins ņemšanas vietas.

Ja liekas, ka cukura līmenis asinīs krītas vai ceļas pārāk ātri, būs jāatgriežas pie pirkstu galu izmantošanas. Rezultāti no alternatīvajām asins ņemšanas vietām var nebūt tik precīzi, ja pārmaiņas notiek ātri.

Karstā vasaras dienā izbaudiet augstu, atsvaidzinošu našķi

Tā kā jūs strādājat pie veselīgākas ēšanas, varat sākt meklēt produktus, kas satur maz cukura vai nesatur to. 

Valkājiet slēgtus apavus, arī ūdenī

Pēdas savainojums cilvēkiem ar diabētu ir bīstams. Vasaras aktivitāšu laikā manas kājas vienmēr ir slēgtos apavos, arī tad, ja eju peldēties. Peldēšanas apavi aizsargā pēdas, nodarbojoties ar aktivitātēm ūdenī. Valkājot peldēšanas apavus, cilvēkiem ar diabētu vairs nav jāuztraucas par asiem gliemežvākiem, kas, staigājot pa okeāna dibenu, var sagriezt kājas.

Kad izejat no mājas, jums jāatceras paņemt līdzi medikamentus, kā arī visu medikamentu lietošanai nepieciešamo. Ja lietojat perorālus medikamentus, jums nepieciešams ūdens, ja vien neesat no tiem cilvēkiem, kas spēj norīt tableti, izmantojot tikai siekalas - es to nespēju. Ja paveicas, tuvumā ir tirdzniecības automāts vai veikals un jums līdzi ir nauda; tomēr labāk, ja ūdens ir līdzi, nevis jāmeklē, kur to nopirkt, kavējot plānotās darbības.

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai dotos prom no mājām un būtu aktīvs. Veicot dažas sagatavošanās darbības, jūs varat sākt dienu un dzīvot vislabāko dzīvi, neziedojot diabēta kontroli. 
 

Dalīties

Filed under: