Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Nesen saņēmāt diagnozi? Atrodiet diabēta biedru!

ASV Diabēta, gremošanas un nieru slimību institūtam ir raksts ar nosaukumu „4. Soļi uz  diabēta kontroli mūža garumā. Pēc „1. soļa: uzzināt par diabētu” un „2. soļa: sava diabēta iepazīšanas ABC” nāk „3. solis: iemācīties dzīvot ar diabētu”. Šis process sākas ar izmēģinājumiem un kļūdām, izmisīgiem zvaniem diabēta konsultantiem un informācijas meklēšanu par to, ko var darīt, lai kontrolētu šī stāvokļa nianses. Tomēr šādā informācijā parasti nav minēts labākais veids, kā uzzināt, kā nodzīvot dzīvi ar diabētu – ir jāsameklē biedrs.

 

Kāpēc ikvienam ir vajadzīgs diabēta biedrs

Lai gan vidējais vecums, kad tiek noteikta 1. tipa diabēta diagnoze, ir 13 gadi, gan 1., 2. tipa diabēts var skart jebkura vecuma cilvēkus. Tomēr pacienta izglītošana un diabēta kontrole ir ļoti atkarīga no šiem apstākļiem. Abos gadījumos tiek mācīts par ogļhidrātu skaitīšanu, cukura līmeņa mērīšanu un insulīna devām. Abos gadījumos A1C samazināšana var palīdzēt saglabāt veselību un izvairīties no diabēta komplikācijām. Tomēr, ja 1. tipa diabēta diagnoze tiek noteikta bērnam vai pusaudzim, arī viņa vecāki mācīsies, kā palīdzēt bērnam kontrolēt viņa stāvokli. Tomēr viņi vienalga var justies vientuļi un apjukuši, kad atgriežas skolā, bet viņu atbalsta sistēma mājās ir labi informēta. Kad cilvēks saņem 2. tipa diabēta diagnozi, parasti tas ir pieaugušais, viņam tiek sniegta informācija, kas nepieciešama, lai par sevi parūpētos, bet viņiem savukārt bieži vien tā ir jāiemāca draugiem un ģimenes locekļiem. Abos gadījumos, uzzinot, ka ir diabēts, cilvēks var justies izolēts.

 

Draugs, kas uztur jūs pie veselības

Bez psiholoģisko ar diabētu saistīto simptomu atvieglošanas diabēta biedra atrašana var palīdzēt uzlabot arī veselību. Vairākos pētījumos pierādīts, ka atbalsta atrašana diabēta jautājumos var palīdzēt kontrolēt stresu un izdegšanu, kas saistīta ar šo stāvokli. Grupas ļauj cilvēkiem atrast atbalstu un iedrošinājumu izvēlēties kaut ko veselīgu, kā arī atrast veidus, kā kontrolēt savu stāvokli.

 

Diabēta atbalsta grupas nav tādas, kā rāda pa TV

Pastāv uzskats, ka diabēta atbalsta grupas atrašana novedīs baznīcas pagrabā ar sliktu kafiju un vāju apgaismojumu. Patiesībā atbalsta grupas ir daudz modernākas.

  • Atrodiet Facebook grupu vecākiem, kuru bērniem ir diabēts, vai cilvēkiem ar diabētu jūsu apkārtnē. Tajās būs vērtīga informācija par visu, sākot ar ogļhidrātu skaitīšanu pasākumos, beidzot ar tikšanās reizēm cilvēkiem ar diabētu.
  • Pajautājiet savam ārstam par biedru atbalsta speciālistiem. Biedru atbalsta speciālisti ir tie, kas ir dzīvojuši vai pašlaik dzīvo ar diabētu. Viņi ne tikai labi pārzina diabētu, bet arī var iepazīstināt jūs ar resursiem, kas palīdzēs saglabāt veselību.

Tāda drauga atrašana, kas labi saprot emocionālās un fiziskās grūtības, rūpējoties par sevi vai cilvēku ar diabētu, ir liels spēks. Atrodiet diabēta biedru vietējā kopienā un izbaudi šo attiecību spēku.

Dalīties

Filed under: