Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Ko darīt un ko nedarīt diabēta kopienā

 

Daudzi cilvēki ar diabētu piekritīs, ka piederība pie diabēta kopienas ļoti palīdz viņiem cīņā ar diabēta mošķīti. Diabēta biedri var palīdzēt jums justies atbalstītam un mīlētam, dot jums zināšanas un atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar diabētu.

Tomēr galvenais ir komunikācija. Ir svarīgi zināt, kā komunicēt citam ar citu, kad runa ir par diabētu. Ja dzīvojat ar diabētu, daudz kas notiek gan ķermenī, gan prātā. Diena ar traku cukura līmeni var likt jums justies nomāktam, apjukušam un, iespējams, pārāk jūtīgam.

Ne tikai cilvēkiem jums apkārt jācenšas jūs saprast, bet arī diabēta biedriem. Tas, ka kāds dzīvo ar diabētu, uzreiz nenozīmē, ka viņam ir tādi paši paradumi kā jums, un tas ir normāli! Jūs un jūsu diabēts ir unikāli, un tas, kas der jums, var nederēt kādam citam, un otrādi.

Lai diabēta kopienā izvairītos no nosodījuma, apjukuma un kauna, mēs esam izveidojuši šo īpaši ērto sarakstu ar lietām, ko darīt un ko nedarīt, lai jūs un jūsu diabēta biedri turpinātu meklēt cits citu, bet katram būtu patiekami daudz savas telpas.

Ko darīt

●      Esat atbalstošs. Ja kādam no diabēta biedriem ir grūts brīdis, parūpējieties, lai viņš zina, ka esat pieejams! Ārkārtīgi vērtīgas var būt vienkārši dzirdīgas ausis. Ja viņš vēlas papļāpāt par diabētu, paraudāt vai pat nosvinēt kādu sasniegumu, pārliecinieties, ka viņš zina, ka esat blakus – vienalga, kādam mērķim.

●      Dalieties. Tikko atklājāt brīnišķīgu jaunu vingrojumu, ko iekļaut savā diabēta kontrolē? Atradāt jaunu iecienītu uzkodu pazeminātam cukura līmenim? Pastāstiet diabēta biedriem! Tā varbūt uzlabosiet viņiem dienu.

●      Komunicējiet. Jo vairāk jūs runāsiet par diabētu, jo vairāk varēsiet ar savu pieredzi iedvesmot citus. Dalieties ar to, ar ko vēlaties dalīties, un pastāstiet, kā īsti ir dzīvot ar diabētu.

●      Esiet godīgs. Zinām, zinām, visi vēlas reklamēt savu perfekto Instagram dzīvi. Bet, ja vajag salīdzināt, patiesība ir galvenā. Nebaidieties dalīties gan ar labajiem, gan sliktajiem brīžiem, mēs garantējam, ka tā jūs kādam palīdzēsiet.

●      Esiet iekļaujošs. Vienalga, vai kāds sadzīvo ar diabētu vairāk nekā desmit gadus, divus gadus vai tikai dažas nedēļas, nekas no viņu pārdzīvotā nav nepareizs. Nenosodiet nevienu viņa pieredzes dēļ. Diabēta kopienai jābūt vietai, kurā visi jūtas droši.

Ko nedarīt

●      Nenosodiet. Vai diabēta biedrs sūdzas par picu, kas uzcēlusi cukura līmeni debesīs, bet jūs to mierīgi varat ēst? Nenosodiet. Divi ķermeņi nav vienādi, jo īpaši divi diabēta ķermeņi nav vienādi. Nenosodiet nevienu par viņu diabēta datiem vai izdarītajām izvēlēm. Ļaujiet cilvēkiem kopienā justies ērti, daloties ar pieredzi, bez bailēm no nosodījuma.

●      Nedomājiet, ka jūsu rīcība ir vienīgā pareizā. Kā jau teicām, kas der jums, var nederēt kādam citam. Ja esat atradis diabēta kontroles darbības, kas jums labi der, tas ir lieliski! Tikai negaidiet, ka visi darīs tieši tāpat.

●      Neticiet visam, ko lasāt. Pasaulē ir daudz dezinformācijas. Pat diabēta kopienā. Nekrītiet panikā, ja redzat biedējošu statistiku vai dzirdat šausmu stāstus par diabēta komplikācijām. Ja jūs par kaut ko esat norūpējies vai jums ir jautājumi, vislabāk ir konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu.

●      Nejūtieties vainīgs! Atcerieties, ka tas, ko redzat tiešsaistē, ir tikai maza daļa no tā, kas notiek patiesībā. Ja izskatās, ka cilvēks ar diabētu 100 % laika dzīvo perfektu dzīvi bez pazemināta vai paaugstināta cukura līmeņa, bez dullas galvas, atgādiniet sev, ka tas nav reāli! Nelieciet sev justies slikti, ja diabēta sakarā jums ir bijusi slikta diena. Tādas ir visiem, lai ko arī jūs domātu.

●      Nebaidieties uzdot jautājumus. Atcerieties, ka cilvēki diabēta kopienā ir eksperti! Daudzi no viņiem sadzīvo ar diabētu jau daudzus gadus, un viņiem noteikti ir daudzi padomi, viltības un atbildes uz jautājumiem. Nebaidieties izmantot šo vērtīgo resursu!

Te nu tie ir! Daži muļķu droši padomi, lai palīdzētu saglabāt diabēta kopienā mīlestību, atbalstu un līdzjūtību. Jūs un jūsu diabēta biedri ir daudz vairāk nekā diabēta dati.

Dalīties

Filed under: