Biežāk uzdotie jautājumi
Matuolis / Mērīšana
Nespēja veikt mērījumus var izraisīt terapijas izvēles aizkavēšanos, kas, iespējams, var izraisīt nopietnu saslimšanu. Tādēļ mēs iesakām:
- Turēt gatavībā rezerves akumulatoru, jo akumulatora darbības laiks var atšķirties tādu faktoru kā temperatūras un akumulatora ražotāja dēļ.
- Sagatavojiet rezerves testēšanas metodi. Rezerves testēšanas metodes piemērs ir rezerves mērierīce un strēmeles. Vaicājiet savam veselības aprūpes speciālistam vai farmaceitam par citām iespējamām rezerves testēšanas metodēm.
- Ja Jums rodas citi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mūsu Roche Diabetes Care klientu atbalsta dienestu pa tālruni 80008886, lai saņemtu turpmāku atbalstu.
- Skatiet lietotāja rokasgrāmatā sniegto informāciju par pareizu radušos kļūmju novēršanu.
- Ja lietotāja rokasgrāmatā sniegtās instrukcijas neatrisina problēmu, lūdzu, sazinieties ar mūsu Roche Diabetes Care klientu atbalsta dienestu pa tālruni 80008886 , lai saņemtu turpmāku atbalstu.
- Skatiet lietotāja rokasgrāmatā sniegto informāciju par pareizu radušos kļūmju novēršanu.
- Ja lietotāja rokasgrāmatā sniegtās instrukcijas neatrisina problēmu, lūdzu, sazinieties ar mūsu Roche Diabetes Care klientu atbalsta dienestu pa tālruni 80008886, lai saņemtu turpmāku atbalstu.
Tīrīšana ir vienkārši netīrumu noņemšana,bet dezinfekcija attiecas uz vairākumu, bet ne visu, slimību izraisošo un citu veidu mikroorganismu iznīcināšanu.
Tīriet un dezinficējiet glikometru un autolanceti vienreiz nedēļā. Jums vajadzētu arī tīrīt glikometru pirms ļaujat kādam citam ar to rīkoties.
Pēc iestatīšanas testa atgādinājumi atskan ik pēc 2 min līdz 3 reizēm. Tas izslēgsies līdzko ievietosiet testa strēmeli vai nospiedīsiet jebkuru pogu. Lai pilnībā izslēgtu skaņas signālu , skatieties lietošanas rokasgramatā sniegtos uzstādīšanas norādījumus.
Varat iestatīt līdz 4 testa atgādinājumiem, ar 15 min intervalālu. Pēc iestatītā laika(-u) skaņas signālu sērija atskan ik pēc 2 min., līdz pat 3 reižu atgādinājumam. Atgādinājuma signals neatskanēs, ja glikometrs šajā brīdī ir ieslēgts vai arī, ja Jūs veicat pārbaudi 15 min. laikā pēc iestatītā atgādinajuma.
Ja ieslēdzat glikometru, kamēr skan atgadinājuma signals, signalu sērija šim atgadinājumam apstāsies.
Mērījumu rezultatu ar pirms ēšanas vai pēc ēšanas marķieriem var sniegt vairak informācijas par to, kā pārtika ietekmē cukura līmeni asinīs, lai palīdzētu labak kontrolēt diabētu. Varat izmantot arī visparēju marķieri lai atzīmētu alternatīvo vietu testus vai rezultātus pēs fiziskām aktivitātēm. Pārskatot rezultātus atmiņā, šie marķieri var palīdzēt atcerēties īpašos mērījumus. Lai marķētu mērijumu: veicot pārbaudi, kuru vēlaties market, neizņemiet tasta strēmeli.Nospiediet un atlaidiet labo bultiņu, lai parādītos marķēšanas funkcija. Ja Jūs marķējat pirms ēdienreizes mērījumu, Jūs varat izmantot pēc ēdienreizes atgādinājumu. Glikometrs var dot skaņas signal 1 vai 2 stundas pēc pirms ēdienreizes pārbaudes, lai atgadinatu Jums par mērījuma veikšanu – izvelieties iestatījumus iestatīšanas režīmā. Kad parādās JUms vajadzīgais marķējums, tad varat izņet testa strēmeli. Plašāku informāciju skatieties lietošanas rokasgrāmatā.
Skaidrojumu Jūs varat atrast lietošanas rokasgramatā, kas pievienota glikometram vai lejupladēt to no www.accu-chek.lv
Glikometra irpapildus iekšēja beterija, kas saglabā laiku, datumu un atmiņas datus, kamēr baterija tiek mainīta. Tomēr, pēc baterijas nomaiņas nepieciešams pārliecināties vai laiks un datums ir pareizs.
Glikomatrā tiek izmantota /as 3 voltu baterija/as (tips CR 2032), kuras ir nopērkamas daudzos veikalos. (lūdzu pārbaudiet un lietojiet valstij raksturīgus bateriju tipus)
Pārliecinieties vai jaunās baterijas ir atbilstošās, 3 voltu litija baterija/as ar Nr. CR 2032. Atveriet vāciņu, kas nosedz bateriju/as, izņemiet veco bateriju, ievietojiet jauno bateriju/as ar “+” uz augšu. Uzlieciet atpakaļ vāciņu. Nospiediet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu un glikometrs nopīkstēs. Uz displeja mirgo iestatīšanas un pulksteņa laiks.Ja laiks un datums ir pareizi, nospiediet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu un paturiet aptuveni 4 sek. Atlaidiet pogu, jūs esat beidzis.
Jūsu glikometrā baterijas vienmēr ir komplektā un laiks un datums ir iestatīts. Jums var būt nepieciešams mainīt laiku, lai tas atbilstu jūsu laika joslai, vai, ja jūs dzīvojat vietā kurā izmanto vasaras laiku, lai atspoguļotu laika maiņu. Nospiediet un atlaidiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu, lai glikometrs ieslēgtos un ekrānā parādītos testa strēmeles simbols. Tad vēlreiz nospiediet un turiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu līdz ekrāna parādās iestatīšanas simboli. Nospiediet un atlaidiet bultiņu lai iestaītu stundas. Nospiediet un atlaidiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu,lai iestaītu stundu. Minūtes mirgo. Nospiediet un atlaidiet bultiņu, lai iestaītu minūtes. AM/PM, mēnesi, dienu un gadu. Mirgojošs lauks ir tas kuru maināt. Kad esat iestatījis pareizu laiku un datumu, nospiediet un turiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu līdz parādās mirgojošs testa strēmeles simbols.
Nē, vienmēr parbaudiet testa strēmeļu derīguma termiņu. Nelietojiet testa strēmeles ar beigušos derīguma termiņu.
Uz glikometra displeja parādās E-4 kļūdas ziņojums, kas norāda ka uz testa strēmeles nav pietiekami daudz asiņu priekš mērījuma veikšanas vai asinis tika uzliktas pēc testa sākšanas.
Jums vajdzētu izmest šo testa strēmeli un sākt mērījumu no jauna.
Autolancete Softclix
Veiciet šādus sagatavošanās pasākumus:
- Pirms testa veikšanas stimulējiet asinsriti, paliekot rokas zem silta tekoša ūdens. Pirms testa veikšanas rokas ir pilnībā jānosusina.
- Uzlabojiet asinsriti pirkstos, tos sasildot.
- Nolaidiet rokas zem jostasvietas un pirms dūriena viegli masējiet izvēlēto pirkstu.
- Stingri pielieciet autolanceti pie pirksta gala.
- Pārduriet ādu, viegli pamasējiet pirksta galu, palīdzot iztecēt asins pilienam. Ja ar šiem pasākumiem nepietiek, pa vienu sadaļu palieliniet dūriena dziļumu.
Glikometrs un baterijas
Tiklīdz uz strēmeles ir pietiekams asins daudzums, sistēma automātiski atpazīst un uzsāk pārbaudi, pat ja teststrēmeles dzeltenā aile nav pilnībā uzsūkusies ar asinīm. Vienīgais gadījums, kurā Jums ir nepieciešams uzpilināt vairāk asiņu ir tad, kad ekrānā mirgo asins piliena simbols
Accu-Chek Performa sistēma nosaka vairāk potenciālo problēmu nekā jebkura cita iepriekšējā Accu-Chek sistēma. Tas ir panākts, saskaņojot testa sistēmu (mērītāju), kodēto mikroshēmu un teststrēmeles ar 6 zelta elektrodu tehnoloģijām. Rezultāts – pilnīga kvalitātes kontrole katrā testā, vairāk nekā 150 individuālās automātiskās pārbaudes katrā testā. Tajā iekļaujas:
- Parauga pārbaude novērtē, vai pietiekami daudz asiņu uz teststrēmeles. Brīdina, ja asins paraugs ir pārāk mazs un ļauj papildus uzpilināt asinis uz tās pašas teststrēmeles 5 sekunžu laikā. Strēmele atpazīt paraugu - asins vai kontrolšķīdumu. Ar kontroles paraugu iegūto rezultātu, glikometrs automātiski atzīmē īpašā veidā.
- Strēmeles pārbaude identificē izmantošanai nepiemērotas (piem., temperatūras vai mitruma ietekmētas), skrāpētas strēmeles.
- Sistēmas pārbaude novērtē apkārtējās vides temperatūru un gaisa mitrumu, kā arī precizē rezultātu. novērtē hematokrīta rādītāju. Šī pārbaude sākas, ieslēdzot mērītāju un parādot gatavo asins glikozes rezultātu.
Uzglabāšana
Vispārīgi jautajumi
Iesakām regulāri tīrīt visu Accu-Chek mērītājus, teststrēmeles ievietošanas atveri un mērītāja optikas lauku. Ja vēlaties detalizētus norādījumus, kā tīrīt savu Accu-Chek mērītāju, tos varat atrast Lietotāja rokasgrāmatā.
Veiciet šādus sagatavošanās pasākumus:
- Pirms testa veikšanas stimulējiet asinsriti, paliekot rokas zem silta tekoša ūdens. Pirms testa veikšanas rokas ir pilnībā jānosusina.
- Uzlabojiet asinsriti pirkstos, tos sasildot.
- Nolaidiet rokas zem jostasvietas un pirms dūriena viegli masējiet izvēlēto pirkstu.
- Stingri pielieciet autolanceti pie pirksta gala.
- Pārduriet ādu, viegli pamasējiet pirksta galu, palīdzot iztecēt asins pilienam. Ja ar šiem pasākumiem nepietiek, pa vienu sadaļu palieliniet dūriena dziļumu.