Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

Biežāk uzdotie jautājumi

Matuolis / Mērīšana

Tīrīšana ir vienkārši netīrumu noņemšana,bet dezinfekcija attiecas uz vairākumu, bet ne visu, slimību izraisošo un citu veidu mikroorganismu iznīcināšanu.

Tīriet un dezinficējiet glikometru un autolanceti vienreiz nedēļā.  Jums vajadzētu arī tīrīt glikometru pirms ļaujat kādam citam ar to rīkoties.

Pēc iestatīšanas testa atgādinājumi atskan ik pēc 2 min līdz 3 reizēm. Tas izslēgsies līdzko ievietosiet testa strēmeli vai nospiedīsiet jebkuru pogu. Lai pilnībā izslēgtu skaņas signālu , skatieties  lietošanas rokasgramatā  sniegtos uzstādīšanas norādījumus.

Varat iestatīt līdz 4 testa atgādinājumiem, ar 15 min intervalālu. Pēc iestatītā laika(-u) skaņas signālu sērija atskan ik pēc 2 min., līdz pat 3 reižu atgādinājumam. Atgādinājuma signals neatskanēs, ja glikometrs  šajā brīdī ir ieslēgts vai arī, ja Jūs veicat pārbaudi 15 min. laikā pēc iestatītā atgādinajuma.

Ja ieslēdzat glikometru, kamēr skan atgadinājuma signals, signalu  sērija šim atgadinājumam apstāsies.

Mērījumu rezultatu ar pirms ēšanas vai pēc ēšanas marķieriem var sniegt vairak informācijas par to, kā pārtika ietekmē cukura līmeni asinīs, lai palīdzētu labak kontrolēt diabētu. Varat izmantot arī visparēju marķieri lai atzīmētu alternatīvo vietu testus vai rezultātus pēs fiziskām aktivitātēm. Pārskatot rezultātus atmiņā, šie marķieri var palīdzēt atcerēties īpašos mērījumus. Lai marķētu mērijumu: veicot pārbaudi, kuru vēlaties market, neizņemiet tasta strēmeli.Nospiediet un atlaidiet labo bultiņu, lai parādītos marķēšanas funkcija. Ja Jūs marķējat pirms ēdienreizes mērījumu, Jūs varat izmantot pēc ēdienreizes atgādinājumu. Glikometrs var dot skaņas signal 1 vai 2 stundas pēc pirms ēdienreizes pārbaudes, lai atgadinatu Jums par mērījuma veikšanu – izvelieties iestatījumus iestatīšanas režīmā. Kad parādās JUms vajadzīgais marķējums, tad varat izņet testa strēmeli. Plašāku informāciju skatieties lietošanas rokasgrāmatā.

Skaidrojumu Jūs varat atrast lietošanas rokasgramatā, kas pievienota glikometram vai lejupladēt to no www.accu-chek.lv

Glikometra irpapildus  iekšēja beterija, kas saglabā laiku, datumu un atmiņas datus, kamēr baterija tiek mainīta. Tomēr, pēc baterijas nomaiņas nepieciešams pārliecināties vai laiks un datums ir pareizs.

Glikomatrā tiek  izmantota /as 3 voltu baterija/as (tips CR 2032), kuras ir nopērkamas daudzos veikalos. (lūdzu pārbaudiet un lietojiet valstij raksturīgus bateriju tipus)

Pārliecinieties vai jaunās baterijas ir atbilstošās, 3 voltu litija baterija/as ar Nr. CR 2032. Atveriet vāciņu, kas nosedz bateriju/as, izņemiet veco bateriju, ievietojiet jauno bateriju/as ar “+” uz augšu. Uzlieciet atpakaļ vāciņu. Nospiediet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu un glikometrs nopīkstēs. Uz displeja mirgo iestatīšanas un pulksteņa  laiks.Ja laiks un datums ir pareizi, nospiediet  ieslēgšanas/izslēgšanas pogu un paturiet aptuveni 4 sek.  Atlaidiet pogu, jūs esat beidzis.

Jūsu glikometrā baterijas vienmēr ir komplektā un laiks un datums ir iestatīts. Jums var būt nepieciešams mainīt laiku, lai tas atbilstu jūsu laika joslai,  vai, ja jūs dzīvojat  vietā  kurā izmanto vasaras laiku, lai atspoguļotu laika maiņu. Nospiediet un atlaidiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu, lai glikometrs ieslēgtos un ekrānā parādītos testa strēmeles simbols. Tad  vēlreiz nospiediet un turiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu līdz ekrāna parādās iestatīšanas simboli. Nospiediet un atlaidiet bultiņu lai iestaītu stundas. Nospiediet un atlaidiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu,lai iestaītu stundu. Minūtes mirgo. Nospiediet un atlaidiet bultiņu, lai iestaītu minūtes. AM/PM, mēnesi, dienu un gadu. Mirgojošs lauks ir tas kuru maināt. Kad esat iestatījis pareizu laiku un datumu, nospiediet un turiet ieslēgšanas/izslēgšanas pogu līdz parādās mirgojošs testa strēmeles simbols.

Nē, vienmēr parbaudiet testa strēmeļu derīguma termiņu. Nelietojiet testa strēmeles ar beigušos derīguma termiņu.

Uz glikometra displeja parādās E-4 kļūdas ziņojums, kas norāda ka uz testa strēmeles nav pietiekami daudz asiņu priekš mērījuma veikšanas vai asinis tika uzliktas pēc testa sākšanas.

Jums vajdzētu izmest šo testa strēmeli un sākt mērījumu no jauna.

Uzglabāšana

Teststrēmeles jāaizsargā no ļoti aukstas vai karstas temperatūras. Teststrēmeļu konteineri jātur aizvērti visu laiku, jo tajās ir aktīvās vielas, kas var saskarē ar gaisu izžūt un nedarboties.
Lai izvairītos no bojājumiem, uzglabājiet mērītāju 40 ° C - 70 ° C grādu robežās. Relatīvais mitrums nedrīkst būt augstāks par 85%, kā arī neglabājiet mērītāju tuvu elektromagnētiskajiem laukiem (mobilo tālruņu tuvumā, mikroviļņu krāsnīm un tā tālāk.).

Vispārīgi jautajumi

Glikozes līmeni asinīs vajadzētu pārbaudīt tik bieži, cik to ieteicis Jūsu veselības aprūpes speciālists.

Veiciet šādus sagatavošanās pasākumus:

 • Pirms testa veikšanas stimulējiet asinsriti, paliekot rokas zem silta tekoša ūdens. Pirms testa veikšanas rokas ir pilnībā jānosusina.
 • Uzlabojiet asinsriti pirkstos, tos sasildot.
 • Nolaidiet rokas zem jostasvietas un pirms dūriena viegli masējiet izvēlēto pirkstu.
 • Stingri pielieciet autolanceti pie pirksta gala.
 • Pārduriet ādu, viegli pamasējiet pirksta galu, palīdzot iztecēt asins pilienam. Ja ar šiem pasākumiem nepietiek, pa vienu sadaļu palieliniet dūriena dziļumu.

Lesakām regulāri tīrīt visu Accu-Chek mērītājus, teststrēmeles ievietošanas atveri un mērītāja optikas lauku. Ja vēlaties detalizētus norādījumus, kā tīrīt savu Accu-Chek mērītāju, tos varat atrast Lietotāja rokasgrāmatā.

Autolancete Softclix

Veiciet šādus sagatavošanās pasākumus:

 • Pirms testa veikšanas stimulējiet asinsriti, paliekot rokas zem silta tekoša ūdens. Pirms testa veikšanas rokas ir pilnībā jānosusina.
 • Uzlabojiet asinsriti pirkstos, tos sasildot.
 • Nolaidiet rokas zem jostasvietas un pirms dūriena viegli masējiet izvēlēto pirkstu.
 • Stingri pielieciet autolanceti pie pirksta gala.
 • Pārduriet ādu, viegli pamasējiet pirksta galu, palīdzot iztecēt asins pilienam. Ja ar šiem pasākumiem nepietiek, pa vienu sadaļu palieliniet dūriena dziļumu.
Nē! Pretēji iepriekšējiem ieteikumiem, nav nepieciešams atteikties no pirmā asins piliena, un glikozes līmeņa asinīs noteikšanai izmantot tikai otro pilienu. Mērot ar pirmo vai otro asins pilienu, glikozes vērtība būtiski nemainisies. Tomēr jebkuri pirkstu galu netīrumi (sviedri, sula u.c.) var ietekmēt glikozes līmeņa asinīs atspoguļošanu. Tīri un sausi pirkstu gali ir būtisks optimāla glikozes mērījuma nosacījums.
Rūpīgi nomazgājiet rokas ar siltu ūdeni un ziepēm, noslaukiet tās. Nedaudz pamasējiet pirkstu, kurā gatavojaties durt. Tas uzlabos asinsriti
Atsevišķas lancetes vajag uzmanīgi izmest aso priekšmetu atkritumu tvertnē, lai tās nevienu nesavainotu.

Katru reizi vajadzētu lietot jaunu sterilu lanceti. Tas ir jādara higiēnas apsvērumu dēļ. Lai izvairītos no infekcijām, dažādas veselības aprūpes institūcijas pieprasa, lai tādi produkti, kā lancetes, būtu sterilas un tiktu lietotas tikai vienu reizi. Bez higiēnas apsvērumiem pastāv vēl arī citi, kas mudina lancetes izmantot tikai vienu reizi, nelietotās adatas gals ir ass, optimālas formas un griezuma, tādējādi nodrošinot vienmērīgu, pēc būtības nesāpīgu durienu. Vienreizēja lancetes izmantošana palīdz novērst ādas kairinājumus. Nekad nelietojiet lanceti, ko izmantojis kāds cits.

Accu-Chek Softclix paredzēta vienas personas lietošanai. Ja Jūsu autolanceti izmanto kāds cits, palielinās infekcijas risks.

Glikometrs un baterijas

Kad tiek parādīts rezultāts, nospiežot taustiņu S, varat izmantot 4 dažādas atzīmes. Atzīmes parādīsies šādā kārtībā: 1. pirms ēšanas 2.pēc ēšanas 3. kopējā atzīme 4. kontrolšķīdums (Šī vērtība netiks iekļauta, aprēķinot vidējo rādītāju).

Jaunajā Accu-Chek Active mērītājā ierakstītos rezultātus nevar izdzēst.

Baterija viena gada laikā nodrošinās vismaz 1000 mērījumu veikšanu (3 testi dienā). Iekšējais pulkstenis pastāvīgi patērē enerģiju, neatkarīgi no veicamo testu skaita, pat ja Accu-Chek Active ir izslēgts.

Mēs iesakām regulāri tīrīt teststrēmeles ievietošanas atveri un tai pievienoto optisko elementu, kā norādīts Lietotāja rokasgrāmatā.


Accu-Chek Active

Produkta Apraksts

Jaunā sistēma Accu-Chek Active ikvienam cilvēkam ir pieejama un to raksturo visaugstākās kvalitātes īpašības.

Displejs

96 segmentu šķidro kristālu displejs ar segmentiem

Piliena lielums

1-2 μL

Svars

46 g bez baterijas

Mērīšanas laiks

Apm. 5 sekundes (asiņu uzklāšana ar teststrēmeli mērierīcē) Apm. 8 sekundes (asiņu uzklāšana ar teststrēmeli ārpus mērierīces

Izmēri

97,8 x 46,8 x 19,1 mm

Priekšrocības un Funkcijas
 • Intuitīva vadība tikai ar divu pogu palīdzību
 • Viegli nolasāms displejs, turklāt tagad tas ir lielāks
 • Elastīga asins parauga lietošana mērierīcē vai ārpus tās – ērtai glikozes līmeņa pārbaudei

Drošības funkcijas

 • Viegli vizuāli vēlreiz pārbaudīt, lai nodrošinātu pareizu mērījumu
 • Nepilnīgas devas atklāšana un 20 sekunžu atkārtotas devas pārbaudes iespēja ļauj uzklāt papildu asinis nepietiekama daudzuma gadījumā

Precīzi skaitļi

Sistēma Accu-Chek Active (bGM) nodrošina precīzus rezultātus, kas atbilst starptautiski atzītiem standartiem.*

Vieda funkcionalitāte

 • Vizuāls un audio atgādinājums pēc maltītes atgādina, ka nepieciešams veikt pārbaudi divas stundas pēc ēšanas
 • Marķējums pirms un pēc ēšanas, lai atšķirtu glikozes līmeni, kas ir mērīts pirms un pēc ēšanas
 • Iespēja pārskatīt vidējos pārbaudes rezultātus pēdējās 7, 14, 30 vai tagad 90 dienās
Papildus Specifikācija
Mērīšanas laiks:
 • Apm. 5 sekundes (asiņu uzklāšana ar teststrēmeli mērierīcē)
 • Apm. 8 sekundes (asiņu uzklāšana ar teststrēmeli ārpus mērierīces)
Mērīšanas apstākļi:
 • Temperatūra: +8 °C līdz +42 °C (+46,4 °F līdz +107,6 °F)
 • Mitrums: līdz 85% relatīvā mitruma
Glabāšanas apstākļi:

bez baterijas: -25 °C līdz +70 °C (-13 °F līdz +158 °F)

Mitrums:

līdz 93 % relatīvā mitruma

Atmiņas ietilpība:

Līdz 500 mērījumiem ar datuma un laika norādi

Pārbaudes vidējie dati:

7, 14, 30, 90 dienas

Datu pārsūtīšana:

Ar USB interfeisu (ar kabeli Micro-USB)

Brīdinājums:

Teststrēmeles beigu termiņa brīdinājums (dati ir saglabāti koda mikroshēmā)

Izmēri:

97,8 x 46,8 x 19,1 mm

Svars:
 • 46 g bez baterijas
 • 50 g ar bateriju
Displejs:

96 segmentu šķidro kristālu displejs ar simboliem

 

Signāla tonis:

Jā (izgatavotājuzņēmuma iestatījums: ieslēgts)

Baterija:

1 baterija, tips CR 2032

Baterijas darbības ilgums:

Apm. 1000 mērījumi vai viens gads (atkarībā no tā, kas ir pirmais)

Automātiska izslēgšanās:

30 vai 90 sekundes saskaņā ar darba stāvokli

Nepilnīgas devas atklāšana:

Neatkarība no augstuma virs jūras līmeņa:

0 – 4000 m (0-13123 pēdas)

Asiņu tilpums:

1-2 μL

Mērīšanas diapazons:

10 mg/dL – 600 mg/dL, 0,6 mmol/L – 33,3 mmol/L

Paraugu veidi:
 • Kapilārās asinis.
 • Ja teststrēmele ir izņemta no mērierīces, lai uzklātu asinis: venozās asinis apstrādātas ar antikoagulantu, izmantojot litija heparīnu vai amonija heparīnu, vai EDTA arteriālās asinīs un asinis no jaundzimušajiem
Hematokrīta diapazons: :
 • 20 – 55% (režīma ietvaros)
 • 20 – 70 % (ārpus režīma)
Kā Lietot

Četras darbības, lai iegūtu rezultātus:

 • Ievietojiet teststrēmeli
 • Iegūstiet asiņu paraugu
 • Uzklājiet asiņu paraugu
 • Nolasiet rezultātu

Lai iegūtu vairāk informācijas par to, kā lietot mērierīci, noskatieties mācību video vai skatiet Accu-Chek Active lietošanas instrukciju.