Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

mySugr mobilais asistents – diabēts bez rūpēm

Mobilās tehnoloģijas kalpo mums komunikācijā, darbā un izklaidēs. Tās var būt derīgas un dziedējošas. mySugr lietotne diabēta slimnieku dzīvi var padarīt daudz vienkāršāku.

 

DERĪGI UN ĒRTI

Kad 1973. g. Motorola prezentēja pasaulei pirmo pārnēsājamo bezvadu tālruni, nevienam pat prātā nenāca, ka ar to varēs ne tikai zvanīt un atbildēt uz zvaniem. Tagad ir aizvien grūtāk definēt, kādas ir tālruņa galvenās funkcijas – kopš tie ir kļuvuši viedi, šo aparātu funkcijas nosaka instalētās lietotnes, un tālruņu iespējas ir kļuvušas gandrīz neierobežotas.

Ar lietotnēm var samaksāt par biļetēm uz kino, atrast draugus citā kontinentā vai apskatīt visas pasaules lidmašīnu maršrutus, tad kāpēc mums nesākt attālināti komunicēt ar ārstiem? Īpaši tad, ja slimojam ar hroniskām slimībām un mums ir svarīgi regulāri un konsekventi ievērot ārstu rekomendācijas. Šādas iespējas mums paver telemedicīna.

Ar vienu no hroniskajām slimībām – cukura diabētu – slimojošajiem nepietiek tikai regulāri lietot zāles. Lai nepiedzīvotu komplikācijas, viņiem ir jāsaprot, kas notiek organismā, un katru dienu jākontrolē procesi. Taču vākt datus par diabētu, izmantot tos ir sarežģīti, tam jāvelta daudz laika. Ikdienas rutīna ir garlaicīga un nogurdinoša, tāpēc nereti cilvēki atmet ar roku, vairs nedara daudzus svarīgus darbus.

Lai ar diabētu slimojošo dzīve kļūtu vieglāka, speciālistu komanda ir izstrādājusi mySugr lietotni (mySugr App), ko var integrēt viedtālrunī.

 

ESI VIEDS

Lai kontrolētu diabētu, ļoti svarīgi ir regulāri mērīt glikozētā hemglobīna (HbA1c) līmeni. Taču, zinātnei attīstoties, ārstiem ir kļuvis svarīgi ne tikai zināt šo rādītāju, bet arī to, kā tas mainās laika gaitā. Šos datus jebkurā brīdī un bez stresa var iegūt, izmantojot lietotni mySugr App.

Kas notiek viņa organismā, cilvēks var saprast, tikai uzmetot acis lietotnei – grafikā būs attēloti pēdējās diennakts dati: vidējais cukura līmenis asinīs, insulīna daudzums, aktivitātes līmenis un citi svarīgi dati.

 

Lietotne atgādinās, kad jāveic mērījumi, jāievada insulīns, un, protams, palīdzēs koncentrēties uz konkrētiem ārstēšanas un terapijas mērķiem, piemēram, nezaudēt motivāciju. Lietotnes iecerētāji ir izveidojuši spēles / izaicinājumus, kas palīdzēs veltīt savai veselībai pietiekami daudz uzmanības.

 

ATTĀLINĀTA ĀRSTĒŠANA

Diabēts ir hroniska slimība, tāpēc tā slimniekiem regulāri jāapmeklē speciālisti un jāiesniedz viņiem pieraksti ar veselības datiem. Telemedicīna ļauj šīs vizītes saīsināt tik ļoti, lai paspētu apmeklēt ārstu pusdienu pārtraukuma laikā, jo visus vajadzīgos datus lietotne viegli nosūtīs speciālistam un viņš tos izanalizēs jau pirms jūsu apmeklējuma.

Telemedicīna iet vēl tālāk – ārsts var koriģēt ārstēšanu attālināti. Īpaši svarīgi tas ir tagad, kad pasauli vārdzina SARSCoV2 vīrusa pandēmija un vajadzētu pēc iespējas mazāk kontaktēties ar citiem cilvēkiem. Šī iemesla dēļ uzņēmums piedāvā pusgadu bez maksas lietot mySugr ne tikai AccuChek mērierīču lietotājiem, bet arī pacientiem, kam ir citu ražotāju glikometri.

mySugr lietotne var ātri un viegli vienkopus savākt svarīgus terapijas datus ne tikai no šīs lietotnes, bet arī no daudzām citām ierīcēm. Piemēram, ar bezvadu sakariem pie AccuChek Instant glikometra pievienotā lietotne automātiski lejupielādē rezultātus no mērierīces un, pieslēdzoties pie interneta, saglabā mākoņkrātuvē. mySugr ļauj datus marķēt – pie tiem lietotnes lietotājs var pierakstīt savu pašsajūtu, raksturot pēdējo apēsto ēdienu un saglabāt tā attēlu. mySugr atgādinās, kad jāizmēra gli- kozes līmenis asinīs.

 

IZSMEĻOŠA ANALĪZE

Īpaši noderīga var būt lietotnes pārskatu ģenerēšanas funkcija. mySugr ļauj izveidot pārskatus PDF un CSV formātā un nosūtīt tos ārstam. Svarīgi, ka pie jaunākajiem pārskatiem tiek pievienotas iepriekš pievienotās atzīmes, tāpēc speciālists var redzēt, kā mainās pacienta stāvoklis.

mySugr var viegli aprēķināt, kādas insulīna devas būs nepieciešamas pēc noteiktu ēdienu ēšanas. Starp citu – lietotnes priekšrocības īpaši jutīsiet, ceļojot pa tālām zemēm; kad rodas jautājums, ko ēst – varēsiet nosūtīt ziņu par ēdiena maiņu savam diabēta skolotājam un saņemt padomu, kā ēst veselīgāk.

Jaunie tehnoloģiskie risinājumi cilvēkiem ne tikai palīdz kontrolēt diabētu, bet arī mudina darīt to pareizi.

 

Lietotni var lejupielādēt:

http://bit.ly/mysugrAndroid

http://bit.ly/mysugriOS

Dalīties

Filed under: