Accu-Chek® - Live life. The way you want.

TEKSTA IZMĒRS: Decrease Text Size Increase Text Size

Gaidīts!

Šī informācija ir pieejama tikai reģistrētiem
lietotājiem. Lai to aplūkotu
piereģistrēties

AIZVĒRT X

Forget Password

Invalid email address. Please try again.

Please provide the email address for your
account and we will email you password.

Password Sent

An email with your password has been sent to
[email address].

Papildus Mācību Līdzekļi

Pirmais papildu komplekts ir ogļhidrātu skaitītājs, ĶMI (ķermeņa Masas Indeks) mērījumu ceļvedis un diabēta pētījums. Tas var būt noderīgi, lai kādu padomu.....

Klikšķiniet šeit, lai izmantotu papildu mācību līdzekļu

profesionāļi

Accu-Chek piedāvā daudz inovatīvu tehnoloģiju balstītus pakalpojumus primārās un sekundārās aprūpes sektora veselības aprūpes speciālistiem. Paskatīties uz informācijas apstrādes sistēmām un tālvadības mācību pakalpojumiem, uzklikšķiniet uz saites.

Vairāk

Daļa

Aizvērt X

Ieteikt šo lapu pa e-pastu

Email format janesmith@isp.com not recognized.
Please correct.

Looking to sign-up to receive email? Click here

Tip: to send to multiple recipients, separate email addresses with commas.

Kas ir diabēts


Ar diabētu pašlaik pasaulē slimo 246 miljonu cilvēku, tiek uzskatīts, ka līdz 2025. g. slimos 380 miljoni. Lai gan ar diabetu slimo ap 4 % pasaules iedzīvotāju, daudzi par šo slimību zina ļoti maz.

Tiek šķirti divi diabēta tipi:

Pirmā tipa diabēts, kad imūnsistēma aizkuņģa dziedzerī iznīcina beta šūnas, kas ražo insulīnu. Tad ķermenis pats vairs neražo insulīnu vai ražo to ļoti maz. Cilvēkiem, kam ir pirmā tipa diabēts, katru dienu jālieto insulīns. Pirmā tipa diabēts reizēm tiek saukts par juvenilo diabētu vai no insulīna atkarīgo diabētu.
Otrā tipa diabēts, kad aizkuņģa dziedzeris neražo pietiekami daudz insulīna vai ķermenis nespēj pietiekami labi izmantot saražoto insulīnu. Pakāpeniski aizkuņģa dziedzeris var vispār pārstāt ražot insulīnu. Otrā tipa diabēts var uzbrukt jebkura vecuma cilvēkiem. Cilvēkiem - gan vīriešiem, gan sievietēm- ar lielu lieko svaru ir risks saslimt ar otrā tipa diabētu .

1. Starptautiskā diabēta federācija. Vai zināt? Atrodams: http://www.idf.org/home/index.cfm?node=264.  Dati ņemti 2008. gada 16. novembrī.

2. ASV tautas skaitīšanas birojs. „World Population Clock" projekcija. Atrodams: http://www.census.gov/ipc/www/popclockworld.html . Dati ņemti 2008. gada 16. novembrī. Aprēķinātais pasaules iedzīvotāju skaits ir 6,8.

3. Starptautiskā diabēta federācija. Fakti par diabētu un aptaukošanos. Atrodami: http://www.idf.org/home/index.cfm?node=1207 . Datu ņemti 2008. gada 13. novembrī.

 

 

Pirmā tipa diabēts

Pirmā tipa diabēts visbiežāk tiek diagnosticēts bērniem vai jauniešiem, lai gan patiesībā tas var parādīties jebkurā vecumā. Ap 3% bērnu un pusaudžu slimo ar diabētu.

Pirmā tipa diabēta sākums bieži ir pēkšņs un to var atpazīt pēc šādiem simptomiem:

• Palielinātas slāpes un mutes sausums
• Bieža urinēšana
• Liels nogurums / enerģijas trūkums
• Pēkšņs svara kritums
• Lēni dzīstošas brūces
• Atkārtotas infekcijas
• Traucēta redze


Ar pirmā tipa diabētu saslimst, ja imūnsistēma iznīcina aizkuņģa dziedzera beta šūnas, kas ražo insulīnu. Tad organisms pats vairs neražo insulīnu vai ražo to ļoti maz.

Persona, kas slimo ar pirmā tipa diabētu, apgādā organismu ar insulīnu vienā no šiem veidiem:

• Insulīna iešļircināšana ar speciālu ierīci Ārstēšana ar insulīnu>
• Injekcijas ar šļirci

Insulīna terapija, kas saskaņota ar veselīgu uzturu, regulārām fiziskajām aktivitātēm un biežu glikozes līmeņa mērīšanu asinīs, ir svarīgākā, lai kontrolētu pirmā tipa diabētu.

1. Slimību kontroles un prevencijas centri. Nacionālie dati par faktiem par diabētu, 2007. g. Atrodami: http://www.cdc.gov/diabetes/pubs/pdf/ndfs_2007.pdf . Dati ņemti 2008. gada 16. oktobrī.

 

Uz augšu

Šajā vietnē sniegta informācija par produktiem, kas paredzēti dažādām auditorijām, tajā var būt produktu informācija, kas citādi nav pieejama vai nav spēkā jūsu valstī. Atcerieties, ka mēs neuzņemamies nekādu atbildību par tādas informācijas saņemšanu, kas var nebūt saskaņā ar kādām jūsu valstī spēkā esošām normatīvajām procedūrām, noteikumiem, reģistrāciju vai lietošanu.